LM.plSportWielki powrót SPS Konspol! Znów są w pierwszej czwórce tabeli!

Wielki powrót SPS Konspol! Znów są w pierwszej czwórce tabeli!

Tydzień temu wydawało się, że jest już po wszystkim, ale szesnasta kolejka wszystko zmieniła. SPS Konspol Słupca wrócił do pierwszej czwórki tabeli i ma ogromne szanse na awans do play-offów.

Po ostatniej porażce z Treflem Lębork i informacji o wycofaniu się z rozgrywek Steico Noteć Czarnków plan słupczan na sobotę był prosty - wygrać ze Stoczniowcem Gdańsk i liczyć na porażkę Trefla Lębork. Druga część z tych założeń stała się dość szybko rzeczywistością. Trefl zaskakująco przegrał w Poznaniu z tamtejszym Enea Energetykiem 1:3, co otwierało SPS Konspol furtkę do pierwszej czwórki tabeli.

Trzeba jednak było pokonać Stoczniowca Gdańsk, a choć zespół z Pomorza w ostatnich tygodniach jest w kryzysie to jednak wciąż jest czołowym zespołem ligi. Pokazał to pierwszy set spotkania w Słupcy. Przez długi czas obie drużyny na zmianę wychodziły na prowadzenie. W końcówce przewagę zdobyli jednak gospodarze, prowadząc już 21:18. Czas wzięty przez trenera Stoczniowca podziałał, goście w ostatnim momencie doprowadzili do remisu 24:24, broniąc wcześniej dwie piłki meczowe. Później wybronili jeszcze trzecią, aż w końcu sami zaczęli przeważać. Przy własnej trzeciej piłce setowej gdańszczanie zakończyli pierwszą część spotkania, triumfując 28:26.

To tylko podrażniło słupczan, którzy w dwóch kolejnych setach całkowicie zdominowali swoich rywali, praktycznie nie oddając prowadzenia. Obie partie SPS Konspol Słupca wygrał do osiemnastu, dzięki czemu w całym spotkaniu słupczanie znów wyszli na prowadzenie.

Czwarty set ponownie był bardziej zacięty, a wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 24:24 wydawało się, że obie drużyny czeka powtórka z gry na przewagi w pierwszego seta. Tym razem jednak zespół Marka Jankowiaka szybko rozstrzygnął partię na swoją korzyść, wykorzystując już kolejną piłkę meczową. Słupczanie zwyciężyli 3:1.

Dzięki temu po szesnastej kolejce znaleźli się na czwartym miejscu tabeli z przewagą jednego punktu nad Treflem Lębork. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki, ale zarówno słupczan, jak i siatkarzy z Lęborka czeka zaledwie po jednym spotkaniu. Z rozgrywek wycofała się bowiem Noteć Czarnków, a oba zespoły miały w terminarzu mecze z tym zespołem w dwóch ostatnich kolejkach. O kolejności w tabeli rozstrzygać będą więc spotkania Stoczniowca Gdańsk z Treflem Lębork i SPS Konspol Słupca z... SMS Police. By wypaść z pierwszej czwórki słupczanie musieliby przegrać z zespołem z Polic, co wydaje się nieprawdopodobne.

Co więcej – drużyna Marka Jankowiaka może jeszcze powalczyć o... trzecią lokatę. Do Stoczniowca Gdańsk słupczanie tracą pięć punktów. Szansa na zdobycie kompletu sześciu oczek w dwóch ostatnich kolejkach jest ogromna. By awansować na trzecie miejsce siatkarze ze Słupcy musieliby jeszcze liczyć na porażki gdańszczan w meczach z Treflem Lębork i Enea Energetykiem Poznań.

Wszystko rozstrzygać będzie się w dwóch ostatnich kolejkach. Ostatni mecz rundy zasadniczej z SMS Police SPS Konspol Słupca rozegra u siebie 27 lutego.

SPS Konspol Słupca – Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (26:28, 25:18, 25:18, 26:24)