Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportMustang Konin wrócił na parkiet i pokonał For Heroes Kraków

Mustang Konin wrócił na parkiet i pokonał For Heroes Kraków

Po blisko dwóch miesiącach przerwy koszykarze na wózkach Mustanga Konin rozegrali kolejny mecz ligowy. Na własnym terenie koninianie pokonali For Heroes Kraków 75:43.

Pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia skomplikowały rozgrywki I ligi koszykówki na wózkach. Mustang Konin ostatnie ligowe spotkanie rozegrał w połowie listopada. Później koninianie rywalizowali jeszcze w Pucharze Polski oraz Wiśnik Cup, by kolejne niemal dwa miesiące czekać na możliwość wznowienia rozgrywek.

W niedzielę w końcu udało się zagrać mecz ligowy. W Koninie Mustang podejmował For Heroes Kraków. Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się wygraną koninian 53:26, w rewanżu Mustang również nie dał koszykarzom z Krakowa większych szans.

Gospodarze od pierwszej kwarty budowali swoją przewagę. Decydująca była jednak trzecia kwarta, wygrana przez Mustanga wyraźnie dwunastoma punktami. Świetnie spisywał się duet Kamil Kornacki - Piotr Łuszyński, regularnie zdobywając punkty dla Mustanga. Niedzielny mecz był zresztą pierwszym w tym sezonie, w którym grający trener konińskiego zespołu mógł w końcu wspomóc swój zespół.

W czwartej kwarcie Mustang również zwyciężył, przypieczętowując ostatecznie swoje zwycięstwo 75:43.

Mustang Konin - For Heroes Kraków 75:43 (15:8, 19:11, 22:10, 19:14)

Mustang Konin: Kamil Kronacki (28), Piotr Łuszyński (14), Przemysław Stelmasik (11), Marek Wesołowski (9), Mateusz Tylak (7), Piotr Darnikowski (6), Karolina Bronowicz, Klaudia Kruk, Adrian Jankowski, Remigiusz Komorowski.