LM.plSportPorażka w ostatniej minucie. MKS MOS bez punktów we Włocławku

Porażka w ostatniej minucie. MKS MOS bez punktów we Włocławku

Dopiero w ostatnich sekundach rozstrzygnął się piątkowy mecz MKS MOS Konin z AZS Włocławek. Koszykarki z Konina zanotowały dziewiątą porażkę w sezonie.

Mecz z niżej notowanym AZS Włocławek rozpoczął się dla koszykarek z Konina dobrze. W pierwszej kwarcie koninianki szybko wyszły na prowadzenie i miały przewagę nad rywalkami do końca tej części spotkania. Nie udało im się co prawda zbudować dużej przewagi, ale wygrały kwartę 24:18.

Już w drugiej kwarcie włocławianki zaczęły jednak gonić wynik i w czwartej minucie wyszły na prowadzenie. W końcówce MKS MOS nieco zmniejszył straty i ostatecznie po pierwszej połowie prowadził AZS, ale bardzo nieznacznie - 51:49. W trzeciej kwarcie włocławianki kontynuowały swoją dobrą grę, zdołały ponownie odskoczyć koniniankom na kilka punktów. Wszystko miało rozstrzygnąć się jednak w ostatniej części meczu.

MKS MOS wziął się ostro do roboty. Najpierw aż siedem punktów dała Wanessa Krzętowska, później kolejne cztery dołożyła Kamila Rogulska i MKS MOS przegrywał już tylko 73:75. Rzut z dystansu Rogulskiej dał w końcu prowadzenie koniniankom. W ósmej minucie AZS ponownie wyszedł na prowadzenie 78:76. Odpowiedziała znów Rogulska - kolejny rzut za trzy oczka przechylił szalę na korzyść MKS MOS.

W dziewiątej minucie włocławianki wyszły na prowadzenie 80:79. Koninianki miały kilka szans odpowiedzieć, ale brakowało skuteczności pod koszem. Mimo tego los dał im jeszcze szansę - 22 sekundy przed końcem dwóch rzutów osobistych nie wykorzystała Dorota Rybczyńska. Koszykarki z Konina nie zebrały jednak piłki, włocławianki kolejne rzuty wykorzystały. Czternaście sekund przed końcem było 82:79. MKS MOS mógł więc jeszcze powalczyć, ale po raz kolejny niecelny rzut tej okazji ich pozbawił. Ostatecznie po kolejnych rzutach osobistych AZS Włocławek wygrał 84:79.

Była to dziewiąta porażka MKS MOS Konin w tym sezonie. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, koninianki podejmą MUKS Poznań.

AZS Włocławek - MKS MOS Konin 84:79 (18:24, 33:25, 20:14, 13:16)

Kamila Rogulska (27), Wanessa Krzętowska (19), Patrycja Szczecińska (15), Natalia Smantek (10), Nikola Kurtas (4), Małgorzata Siatkowska (3), Wiktoria Wróbel (1).