LM.plSportIII liga. Start zainaugurował rundę rewanżową wysoką wygraną

III liga. Start zainaugurował rundę rewanżową wysoką wygraną

Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze ręczni Startu Konin. Na inaugurację rundy rewanżowej pokonali Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno 32:26.

Koninianie po przerwie do gry wrócili już co prawda w końcówce stycznia, nadrabiając wtedy zaległości z pierwszej rundy, ale rundę rewanżową rozpoczęli dopiero w sobotę. Na pierwszy rzut poszedł Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno. Piłkarze ręczni Startu gnieźnian pokonali, rewanżując się tym samym za minimalną porażkę w Gnieźnie w pierwszym meczu tego sezonu.

W sobotę w Koninie trener Dariusz Pietrzyk miał do dyspozycji znacznie szerszą kadrę, niż zazwyczaj. W spotkaniu wystąpiło aż czternastu zawodników Startu. Gospodarze na prowadzenie wyszli w trzeciej minucie i oddali je tylko raz - w siedemnastej minucie Szczypiorniak doprowadził do wyrównania 8:8. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Startu 16:13.

Po zmianie stron gorąco zrobiło się w okolicach 40. minuty. Start grał z podwójną karą, a gnieźnianie zbliżyli się na dwie bramki. Pomiędzy 46., a 51. minutą koninianie zanotowali jednak pięć trafień z rzędu, trzykrotnie na listę strzelców wpisywał się Krzysztof Skorupiński i sytuacja została opanowana. Start ostatecznie zwyciężył 32:26.

Była to trzecia wygrana konińskich piłkarzy ręcznych w tym sezonie. Start zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli III ligi, ale ma jeden mecz rozegrany więcej od pozostałych zespołów. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę - koninianie zmierzą się na wyjeździe z Liderem Swarzędz.

Start Konin - Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 32:26 (16:13)

Start Konin: Adam Budzyński, Jakub Kujawiński, Marek Salzman - Piotr Kołtunowicz (8), Dominik Urbański (2), Zbigniew Jarecki, Adrian Grzelka (1), Tomasz Lorencki (5), Janusz Kostrzewa (2), Piotr Jankowski, Krzysztof Skorupiński (4), Eryk Szudrowicz, Kamil Nadlewski (2), Marcel Urbański (8).