LM.plSportII Puchar Polski Juniorów. Brązowy medal Olafa Stasiaka

II Puchar Polski Juniorów. Brązowy medal Olafa Stasiaka

Olaf Stasiak był jedynym zawodnikiem KKSz Konin, który w sobotę sięgnął po medal podczas II Pucharu Polski Juniorów. Koninianin stanął na najniższym stopniu podium.

W rozgrywanych w Sosnowcu zawodach wystartowały 42 szablistki (w tym pięć reprezentantek KKSz Konin) i 66 szablistów (w tym siedemnastu reprezentantów KKSz Konin). Największy sukces spośród koninian odniósł Olaf Stasiak. W fazie grupowej zawodnik KKSz wygrał wszystkie walki. W fazie pucharowej pokonał Bartosza Dubowa (Victor Warszawa) 15:12, Lukasa Chiariego (Wiener Sport Club) 15:7 i Marcela Broniszewskiego (Victor Warszawa) 15:9. W półfinale koninianin uległ jednak Szymonowi Hryciukowi (AZS AWF Katowice) 8:15 i wywalczył ostatecznie trzecie miejsce.

W czołowej ósemce znalazło się jeszcze dwóch szablistów KKSz Konin. Siódmy był Michał Szreder, a ósmy – Kacper Nowinowski.

Reprezentantek KKSz Konin zabrakło w ćwierćfinałach turnieju kobiet. Najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Buselt, która zajęła dziesiąte miejsce.

Kolejne zawody w ostatni weekend lutego. W Warszawie odbędą się wtedy Mistrzostwa Polski Młodzieżowców.