LM.plSportSokół zremisował z II-ligowcem. Gole Zagdańskiego i Kaliszana

Sokół zremisował z II-ligowcem. Gole Zagdańskiego i Kaliszana

Remisem 2:2 zakończył się siódmy zimowy sparing Sokoła Kleczew. Tym razem zespół Mariusza Bekasa mierzył się z II-ligową Chojniczanką Chojnice.

Siódmy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego Sokół Kleczew rozegrał w Toruniu. Tym razem zespół Mariusza Bekasa mierzył się z Chojniczanką Chojnice. To spadkowicz z I ligi, aktualnie trzecia drużyna II ligi. Zaledwie dwa dni temu zespół z Chojnic wyeliminował w Pucharze Polski Zagłębie Lubin. W sobotnim meczu grali więc głównie zawodnicy rezerwowi, ale pojawiło się również kilku piłkarzy pierwszego składu.

Wynik otworzyła Chojniczanka, już w drugiej minucie z rzutu wolnego strzelił Artur Golański. Blisko podwyższenia wyniku był w pierwszej połowie Sergij Napolow, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Zamiast bramki na 2:0, był gol na 1:1. W polu karnym Chojniczanki faulowany był jeden z kleczewian. Jedenastkę na gola zamienił Łukasz Zagdański.

Chojniczanka jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem dogranie Napolowa wykorzystał Mateusz Klichowicz. Po pierwszej połowie Sokół przegrywał 1:2.

W drugiej połowie zespół rywale kleczewian wciąż stwarzali sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało wykończenia. W 65. minucie boisko opuścić musiał Stanisław Wędzelewski, ukarany za ostry atak na przeciwnika. Sokół dostał jednak zgodę od rywali na dalszą grę w jedenastkę. W końcówce prowadzenie Chojniczanki podwyższyć mógł Olaf Nowak, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 89. minucie gola strzelił natomiast Sokół – dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Kaliszan.

Był to siódmy sparing kleczewian w zimowym okresie przygotowawczym. Jak dotąd zespół Mariusza Bekasa triumfował trzy razy, dwukrotnie padł remis, a dwa razy kleczewianie okazali się gorsi od rywali. Kolejne starcie za tydzień – Sokół zmierzy się ze swoim imiennikiem z Aleksandrowa Łódzkiego.

Chojniczanka Chojnice – Sokół Kleczew 2:2 (2' Artur Golański, 44' Mateusz Klichowicz – 32' Łukasz Zagdański, 89' Adrian Kaliszan)

źródło: mkschojniczanka.pl