Skocz do zawartości
LM.plSportMustang Konin pokonał kielczan i zajęli fotel lidera I ligi

Mustang Konin pokonał kielczan i zajęli fotel lidera I ligi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Mustang Konin pokonał kielczan i zajęli fotel lidera I ligi

Koszykarze na wózkach pokonali na wyjeździe Pactum Scyzory Kielce 76:50. Dzięki temu koninianie awansowali na pierwsze miejsce tabeli I ligi.

Starcia kielczan z Mustangiem są jednymi z kluczowych dla układu tabeli, oba zespoły są bowiem faworytami do tytułu mistrza. Pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się wygraną kielczan. W rewanżu lepszy już był Mustang.

Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się minimalną wygraną Pactum Scyzory. Mecz rozstrzygnął się w dwóch kolejnych częściach. Mustang po pierwszej połowie prowadził dziewięcioma punktami, a po trzeciej kwarcie podwyższył do prowadzenie do dziewiętnastu oczek. W czwartej kwarcie kielczanie próbowali jeszcze gonić, ale Mustang znów był lepszy i ostatecznie wygrał 76:50.

Sama przewaga punktowa też była ważna. Wygrana różnicą powyżej 22 punktów dała bowiem koninianom pierwsze miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie za dwa tygodnie. Mustang podejmie IKS GTM Konstancin.

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 50:76 (14:13, 11:21, 10:20, 15:22)

Mustang Konin: Piotr Łuszyński (29), Kamil Kornacki (21), Marek Wesołowski (18), Marek Bystrzycki (4), Piotr Darnikowski (4), Adrian Jankowski.

fot. Mustang Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole