LM.plSportKKF liderem II ligi! Zwycięstwo we Wrześni w meczu na szczycie!

KKF liderem II ligi! Zwycięstwo we Wrześni w meczu na szczycie!

7:6 futsaliści KKF Automobile Torino Konin zwyciężyli w meczu na szczycie II ligi z KP Wooden Villa / Lucart Energy Września. Dzięki temu koninianie mają już sześć punktów przewagi nad wrześnianami i plasują się na pierwszym miejscu w tabeli II ligi.

To miał być decydujący o losach mistrzostwa II ligi futsalu mecz. We Wrześni tamtejszy KP Wooden Villa / Lucart Energy podejmował KKF Automobile Torino Konin. Oba zespoły od początku sezonu są zdecydowanymi faworytami do zdobycia tytułu mistrza. Do tej pory w ligowych zmaganiach górą byli wrześnianie. W sobotę karta się jednak odwróciła, a trzy punkty wywalczył zespół z Konina.

Mecz miał dramatyczny przebieg. W pierwszej połowie oba zespoły ostrzeliwały bramki rywali. Wynik już w drugiej minucie otworzyli gospodarze, potem po golach Mateusza Mrozińskiego i Przemysława Skibiszewskiego to KKF Automobile Torino wyszedł na prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach padło jeszcze pięć bramek, ale kropkę nad „i” postawił zespół z Wrześni. Dzięki trafieniu Filipa Janiszewskiego gospodarze do przerwy prowadzili 5:4.

Druga połowa była już zupełnie innym, choć nie mniej emocjonującym widowiskiem. Dominowali jednak koninianie. Najpierw wyrównanie zapewnił Mateusz Mroziński, a w 33. minucie prowadzenie KKF Automobile Torino dał Krystian Robak, wykorzystując rzut karny przedłużony. Chwilę później Robak znów pokonał bramkarza rywali i było 7:5.

W końcówce wrześnianie ratowali się jeszcze grą w przewadze, udało im się nawet zmniejszyć straty, ale i tak musieli uznać wyższość KKF Automobile Torino Konin. Zespół Przemysława Skibiszewskiego triumfował 7:6.

Dzięki wygranej koninianie mają już sześć punktów przewagi nad KP Wooden Villa / Lucart Energy Września i jeden mecz rozegrany więcej. To idealna sytuacja przed końcówką sezonu i ogromna szansa na sięgnięcie po pierwsze w historii mistrzostwo II ligi. Kolejne spotkanie już w sobotę – KKF Automobile Torino Konin podejmie Futsal Gostyń.

KP Wooden Villa / Lucart Energy Września – KKF Automobile Torino Konin 6:7 (2' Kamil Klechammer, 12', 19' Filip Janiszewski, 16', 39' Artur Giżewski, 17' Jakub Cierpiszewski – 4', 29' Mateusz Mroziński, 7' Przemysław Skibiszewski, 14' Łukasz Łajdecki, 16' Nikodem Lipiński, 33', 34' Krystian Robak)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Artur Brzuśkiewicz, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Krystian Andrzejczak, Wiktor Jarabek, Łukasz Łajdecki, Hubert Janiak, Nikodem Lipiński, Mateusz Mroziński, Damian Markiewicz, Łukasz Pietrzak, Krystian Robak.