Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportGórnik żegna się z Pucharem Polski. Porażka z IV-ligowcem

Górnik żegna się z Pucharem Polski. Porażka z IV-ligowcem

Jedną bramką Górnik Konin przegrał z Victorią Września w meczu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Podobnie, jak rok temu, biało-niebiescy żegnają się z rozgrywkami już w pierwszej rundzie.

Losowanie tegorocznego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim nie sprzyjało Górnikowi. W pierwszym meczu w tym sezonie w tych rozgrywkach koninianie mierzyli się z czołowym zespołem IV ligi gr. wielkopolskiej – Victorią Września. Z powodu warunków atmosferycznych spotkanie przeniesione zostało do Gniezna i rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

W pierwszej połowie brakowało klarownych sytuacji bramkowych, choć nieco więcej zagrożenia w polu karnym rywala stworzył Górnik. Biało-niebiescy zanotowali kilka dobrych dograń z bocznych sektorów boiska, brakowało jednak wykończenia tych akcji. Najgroźniej było w 20. i 26. minucie. W tej pierwszej akcji strzał koninian zatrzymał jednak bramkarz, w drugiej – piłka po uderzeniu głową minimalnie minęła słupek wrzesińskiej bramki.

Tuż po zmianie stron prowadzenie objęła Victoria. Dogranie z prawej strony dotarło do Jakuba Groszkowskiego. Były zawodnik Górnika przełożył sobie jeszcze piłkę i strzałem ze skraju pola karnego pokonał Maksyma Wadacha. Mimo straty bramki Górnik wciąż naciskał, ale klarownych sytuacji brakowało. Victoria mogła podwyższyć w 68. minucie, piłkę nad poprzeczką przeniósł jednak Wadach.

Górnik najlepszą okazję miał w 74. minucie. W sytuacji sam na sam znalazłby się Przemysław Jurków. Znalazłby się, gdyby nie został sfaulowany – czerwoną kartkę za to zagranie obejrzał jeden z zawodników Victorii. Grający w osłabieniu gospodarze w końcówce skupili się już na obronie wyniku i to im się udało. Górnik przegrał 0:1.

Podobnie, jak przed rokiem, biało-niebiescy odpadają więc z wojewódzkiego Pucharu Polski już po pierwszym meczu. Już za tydzień Górnik rozpocznie natomiast wiosenną część rozgrywek III ligi. Na start koninian czeka wyjazd do Polic na mecz z Chemikiem.

Victoria Września – Górnik Konin 1:0 (47' Jakub Groszkowski)

Górnik Konin: Maksym Wadach – Marcin Pigiel, Dawid Wierzba, Wojciech Mucha, Miłosz Nowak, Adrian Górecki (52' Przemysław Jurków), Sebastian Milanowski (76' Mikołaj Karbowy), Kacper Robaczyński (48' Michał Mikołajczak), Iwo Nowierski, Piotr Mielczarek, Marcin Rajch.