LM.plSportPuchar Polski. Sokół męczył się z V-ligowcem, wygrana w karnych

Puchar Polski. Sokół męczył się z V-ligowcem, wygrana w karnych

Niespodziewanie aż rzutów karnych potrzeba było, by Sokół Kleczew pokonał V-ligową Koronę Piaski. Ostatecznie kleczewianie awansowali jednak do 1/8 finału.

W sobotę Sokół rozegrał pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku. W Pleszewie zmierzył się z V-ligową Koroną Piaski w ramach 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Mimo, że kleczewianie grali z zespołem znacznie niżej notowanym, trener Mariusz Bekas postanowił przetestować pierwszy skład Sokoła.

Po tym teście szkoleniowiec kleczewian może mieć mieszane uczucia. Po pierwszej połowie jego zawodnicy remisowali z Koroną 0:0. Sokół wyszedł na prowadzenie dopiero w 53. minucie. Prostopadłe podanie Marcela Koziorowskiego wykorzystał Łukasz Zagdański, strzelając pierwszego gola w meczu. Nieco ponad 20 minut później Korona jednak wyrównała. Z rzutu karnego trafił Dawid Cubal.

Po podstawowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1. O ostatecznym zwycięstwie decydowały więc rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się piłkarze Sokoła, zwyciężając 6:5.

Drużyna Mariusza Bekasa awansowała do 1/8 finału. Rywala kleczewianie poznają w najbliższych dniach. Ta faza rozgrywek zaplanowana jest na 24 marca. A już szybciej, za tydzień, Sokół rozpocznie wiosenną część rozgrywek III ligi. W pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie kleczewianie zagrają na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

Korona Piaski – Sokół Kleczew 1:1 k. 5:6 (74' Dawid Cubal – 53' Łukasz Zagdański)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Marcel Koziorowski, Adrian Ligienza, Hubert Kantorowski, Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (65’ Wiktor Kacprzak), Mateusz Cegiełka (60’ Mateusz Majer), Łukasz Zagdański.

źródło: sokol.kleczew.pl