LM.plSportSKP Słupca za burtą Pucharu Polski. Wyeliminował ich IV-ligowiec

SKP Słupca za burtą Pucharu Polski. Wyeliminował ich IV-ligowiec

Trzema bramkami SKP Słupca uległ LKS Gołuchów w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. To oznacza koniec przygody słupczan w tych rozgrywkach.

W swoim pierwszym i jak się później okazało ostatnim spotkaniu na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski SKP Słupca mierzył się z silnym IV-ligowym zespołem z Gołuchowa. Mimo tego wzmocnieni Tomaszem Koziorowskim i Szymonem Szczęsnym liderzy V ligi przez długi czas prowadzili z rywalami wyrównaną grę. W 26. minucie pojedynek biegowy z Hubertem Grzeszczakiem wygrał jednak Jakub Szymkowiak i celnym strzałem dał prowadzenie LKS.

Słupczanie mogli wyrównać już po przerwie. Bardzo blisko był Jakub Kwaśny, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki bramki rywali. Z biegiem czasu zespół Mirosława Kwaśnego coraz bardziej się odkrywał i w końcówce wykorzystali to goście. Najpierw dogranie z prawej strony wykończył Konrad Chojnacki, a w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam gola zanotował Krystian Benuszak.

SKP Słupca przegrał 0:3 i odpadł z pucharowej rywalizacji. Do rozgrywek V ligi słupczanie wrócą już za tydzień, grając na wyjeździe z Orłem Mroczeń.

SKP Słupca – LKS Gołuchów 0:3 (26' Jakub Szymkowiak, 87' Konrad Chojnacki, 90'+ Krystian Benuszak)

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Andrzej Górski, Jacek Mikołajczyk (87' Tobiasz Wujek), Hubert Grzeszczak (33' Łukasz Michalak), Kacper Zaparty (74' Jakub Burda), Norbert Lorencki, Igor Sarnowski, Tomasz Koziorowski, Jakub Kwaśny, Szymon Szczęsny (66' Kacper Kajdan), Dariusz Gromanowski.