Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17452) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

XXIII Bieg Milowego Słupa z nową trasą i o nowej, wieczornej porze

Dodano: 1.03.2021 10:17
Źródło: LM.pl

O godz. 21.00 wystartować ma tegoroczna odsłona Biegu Milowego Słupa. Zawodnicy będą również rywalizowali na nowej trasie. Zawody zaplanowane zostały na 15 maja.

Bieg Milowego Słupa po raz kolejny ma zmienić swoje oblicze. W zeszłym roku, z powodu pandemii koronawirusa, zawodnicy po raz pierwszy rywalizowali w biegu wirtualnym, samodzielnie, a dopiero po czasie mogli odebrać medale za udział w biegu. Tegoroczna edycja zawodów ma już być przeprowadzona w bardziej tradycyjnej formule, ale i tak różnej, od biegów z poprzednich lat.

Po pierwsza ma to być edycja nocna. Zawodnicy na starcie ustawią się dopiero o godz. 21.00, czyli już po zmroku. Limit czasowy na ukończenie biegu będzie wynosił półtorej godziny, a uroczysta dekoracja ma nastąpić o godz. 23.00. W biegu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób.

Po drugie zmieni się trasa biegu. Start, podobnie jak w poprzednich latach, umiejscowiony będzie na Placu Wolności. Później biegacze udadzą się jednak na ul. Urbanowskiej i ul. Nadrzeczną, by wbiec na Most Unii Europejskiej. Przebycie przeprawy nad Wartą będzie prawdopodobnie najbardziej widowiskowym elementem tej trasy. Później trasa biegu wiedzie ul. Poznańską, Trasą Warszawską, ul. Kolską, ul. Dąbrowskiego, ul. Kościuszki, ul. Staszica, ul. Kilińskiego, ul. Szarych Szeregów, ul. 3 Maja, ul. Wiosny Ludów i ponownie na Plac Wolności, gdzie będzie znajdować się meta. Cała trasa ma liczyć dziesięć kilometrów.

Inaczej wyglądać będzie trasa marszu nordic walking. Zawodnicy udadzą się z Placu Wolności na Most Toruński i ul. Wojska Polskiego. Następnie trasa zbiega się z trasą biegaczy – zawodnicy udadzą się na Trasę Warszawską w kierunku Warszawy i na ul. Kolską. Dalej – ul. Dąbrowskiego, ul. Szarych Szeregów, ul. 3 Maja, ul. Wiosny Ludów i na Plac Wolności. Długość trasy – pięć kilometrów.

Trwają już zgłoszenia do biegu i marszu nordic walking. Ostateczny termin upłynie 30 kwietnia, sam bieg zaplanowany jest na 15 maja. Rejestrować można się TUTAJ.

  • XXIII Bieg Milowego Słupa z nową trasą i o nowej, wieczornej porze

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.