LM.plSportPopłynęli po Puchar Prezesa WOZP. Pięć medali Iskry Konin

Popłynęli po Puchar Prezesa WOZP. Pięć medali Iskry Konin

Kornelia Salzman, Klaudia Borkiewicz i Alan Bidziński to reprezentanci Iskry Konin, którzy stanęli na podiach podczas Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Poznaniu.

W niedzielnych zawodach w Poznaniu wystartowało 21 reprezentantów Iskry Konin. Trójka z nich wywalczyła miejsca na podiach.

Jedyny złoty medal zdobyła Kornelia Salzman, zwyciężając na 100 m stylem motylkowym w kat. 10 – 11 lat. Dwa krążki przywiozła do Konina Klaudia Borkiewicz – srebro na 50 m stylem grzbietowym i na 100 m stylem grzbietowym w kat. 14 – 15 lat. Dwukrotnie trzecie miejsca zajmował natomiast Alan Bidziński. Pływak Iskry Konin stanął na podium na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem dowolnym w kat. 14 – 15 lat.

Kolejne zawody już pod koniec marca, znów w Poznaniu. Rozegrane wtedy zostaną Ogólnopolskie Zawody Pływackie Gorące Ściganie w Termach.