LM.plSportIV liga. Dobry początek rundy w wykonaniu Wilków, są w czołówce

IV liga. Dobry początek rundy w wykonaniu Wilków, są w czołówce

Pierwszą wygraną w rundzie wiosennej zanotowały w sobotę Wilki Wilczyn. Drużyna Michała Grzywacza pokonała u siebie Krobiankę Krobia 2:0.

Od wiosny IV liga gr. wielkopolska podzielona została na dwie podgrupy. Wilki Wilczyn znalazły się w stawce walczącej o utrzymanie. Wyjściowa sytuacja wilczynian nie jest zła – po jesieni zajmowali wysokie miejsce dające im w tym momencie utrzymanie.

W pierwszym meczu na wiosnę Wilki podejmowały zespół końca stawki – Pinsel-Peter Krobiankę Krobia. Spotkanie było debiutem na ławce trenerskiej wilczynian nowego szkoleniowca tego zespołu Michała Grzywacza. Debiut okazał się bardzo udany, Wilki zwyciężyły bowiem 2:0.

Od pierwszych minut meczu wilczynianie przeważali. W dziesiątej minucie w słupek trafił Marcin Balalja, a dwadzieścia minut później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Mikołaj Nowakowski. Wynik gospodarze otworzyli w samej końcówce pierwszej połowy. Dogranie z rzutu rożnego wykorzystał wtedy Jacek Brezyna.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, ale do siatki znów trafiły Wilki. W 70. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Kamil Kwiatkowski. Zespół Michała Grzywacza triumfował 2:0.

Wilki utrzymały trzecie miejsce w tabeli grupy spadkowej IV ligi z dorobkiem 32 punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, tym razem wilczynianie zagrają na wyjeździe z Wartą II Poznań.

Wilki Wilczyn – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2:0 (45'+ Jacek Brezyna, 70' Kamil Kwiatkowski)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak – Kamil Kwiatkowski, Mateusz Majewski, Emanuel Mikołajczyk, Jacek Brezyna, Nikodem Lipiński (89' Igor Czerwiński), Wiktor Mochalski, Łukasz Przebieracz (68' Kacper Raczkowski), Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Marcin Balalja (90' Adrian Kamiński).