Dzisiaj jest sobota 24 lipca 2021, imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15734) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO

24 / 20oC

#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Coraz bliżej mistrzostwa, KKF Automobile Torino wygrał w Złotowie!

Dodano: 14.03.2021 23:24

Zwycięstwem 7:5 zakończył się niedzielny przed KKF Automobile Torino Konin z Perfectą Futsal Złotów. Było to przedostatnie spotkanie koninian w tym sezonie.

Do Złotowa koninianie jechali jako faworyci, ale początek meczu pokazał, że na własnej hali Perfecta Futsal będzie chciała zmazać plamę po fatalnej porażce w Koninie 1:28. W dziesiątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując stratę Krystiana Andrzejczaka i wysuniętego Michała Jankowskiego. KKF Automobile Torino odpowiedział pięć minut później, gdy po wstrzeleniu piłki w pole przez Łukasza Łajdeckiego gola głową zdobył Mateusz Mroziński.

Przed przerwą padły jeszcze dwie bramki. Najpierw znów na prowadzenie wyszła Perfecta Futsal Złotów, udanie kontratakując, a w ostatniej minucie pierwszej odsłony gry na 2:2 trafił Nikodem Lipiński.

Po zmianie stron zaczęła zarysowywać się przewaga gości. Na prowadzenie koninian wyprowadził w 22. minucie Mateusz Mroziński. Później podwyższali jeszcze Przemysław Skibiszewski (po podaniu Mateusza Zaborskiego), Mateusz Mroziński (asysta Damiana Markiewicza) i Nikodem Lipiński (podanie Krystiana Ribaka). W końcu w 35. minucie na 7:2 dla KKF Automobile Torino trafił Łukasz Łajdecki po zagraniu Mrozińskiego.

Wydawało się, że już nic nie odbierze wygranej koninianom. I to chyba trochę zawodników z Konina rozluźniło. Nagle gospodarze zaczęli gonić wynik. Najpierw zmniejszyli straty w 36. minucie, a następnie dołożyli jeszcze dwa gole w ostatniej minucie spotkania. To było jednak wszystko – Perfecta Futsal Złotów przegrała 5:7.

Dzięki wygranej KKF Automobile Torino Konin utrzymał pierwsze miejsce w tabeli II ligi z przewagą trzech oczek nad KP Wooden Villa / Lucart Energy Września. O mistrzostwie rozstrzygnie więc ostatnia kolejka. Koninianie zagrają w niej na wyjeździe z Futsalem Rawicz.

Perfecta Futsal Złotów – KKF Automobile Torino Konin 5:7 (10', 19', 36', 40', 40' – 15', 22', 30' Mateusz Mroziński, 20', 33' Nikodem Lipiński, 28' Przemysław Skibiszewski, 35' Łukasz Łajdecki)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Nikodem Lipiński, Przemysław Skibiszewski, Wiktor Jarabek, Krystian Robak, Mateusz Mroziński, Damian Markiewicz, Hubert Janiak, Łukasz Łajdecki.