Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportII liga. Rezerwy Medyka Konin przegrały na inaugurację wiosny

II liga. Rezerwy Medyka Konin przegrały na inaugurację wiosny

3:4 rezerwy Medyka Konin przegrały z rezerwami Śląska Wrocław w pierwszym meczu na wiosnę. Hat-tricka zanotowała Daria Nowak.

W pierwszym meczu na wiosnę Medyk II Konin mierzył się ze Śląskiem II Wrocław. Starcie rezerw dwóch ekstraligowych klubów rozgrywane było w ramach zaległej dwunastej kolejki rundy jesiennej. Medyczki we Wrocławiu musiały sobie radzić w okrojonym, dwunastoosobowym składzie. Trener Robert Kraska nie mógł także liczyć na wzmocnienia z pierwszej jedenastki Medyka Konin.

Po pierwszej połowie Śląsk II prowadził 2:1. Gole zdobywały Gabriela Siwak i Paulina Pompa. W doliczonym czasie gry straty zmniejszyła Daria Nowak. Piłkarka Medyka II świetnie weszła też w drugą część spotkania – w zaledwie dwie minuty strzeliła dwa kolejne gole, notując hat-tricka i dając prowadzenie koniniankom 3:2. Trzy punkty zostały jednak we Wrocławiu, gole Justyny Chudzik i Nikoli Mieszczak dały zwycięstwo Śląskowi II.

Pomimo porażki medyczki utrzymały czwarte miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem dziewiętnastu punktów, ale wzrosła ich strata do dwóch pierwszych zespołów. Kolejne spotkanie już jutro – w ramach trzeciej rundy Pucharu Polski Medyk II Konin zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

Śląsk II Wrocław – Medyk II Konin 4:3 (11' Gabriela Siwak, 26' Paulina Pompa, 61' Justyna Chudzik, 71' Nikola Mieszczak – 45'+, 48', 49' Daria Nowak)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak – Kamila Wielińska, Klaudia Urna, Martyna Myślicka, Kinga Koronkiewicz, Matylda Bujak, Julia Stasiak (46' Maja Al-Koubaisy), Wiktoria Łepska, Aniela Szewczyk, Julia Chudy.