Skocz do zawartości
LM.plSportLockdown: Informacja o rozgrywkach piłkarskich w czwartek

Lockdown: Informacja o rozgrywkach piłkarskich w czwartek

Dodano: , Żródło: LM.pl
Lockdown: Informacja o rozgrywkach piłkarskich w czwartek

Dopiero w czwartek Wielkopolski ZPN ma zakomunikować decyzje związane z wprowadzonych w Polsce lockdownem. Wątpliwości dotyczą rozgrywek amatorskich.

W środę rząd ogłosił powrót restrykcji znanych z ostatnich miesięcy na terenie całego kraju. Wśród nich są te dotyczące sportu. Podobnie, jak wcześniej, z infrastruktury sportowej korzystać będą mogli wyłącznie zawodowcy. O problemach związanych z definicją sportowca-zawodowca pisaliśmy już wcześniej.

Zawodnicy z wyższych lig (Ekstraliga kobiet, III liga mężczyzn, czy II liga siatkówki) mogą spać spokojnie. Już podczas grudniowo-styczniowego lockdownu ich rozgrywki toczyły się w miarę bez przeszkód. Powracają natomiast pytania o niższe ligi. Zimą zawieszona została m.in. II liga futsalu, której do końca sezonu pozostała do rozegrania tylko jedna kolejka oraz niższe ligi piłkarskie, które wcześniej i tak pauzowały ze względu na zimową przerwę.

Wielkopolski ZPN informuje, że komunikat dotyczący rozgrywek wydany zostanie dopiero w czwartek. – Będziemy starali się błyskawicznie informować o wszystkich decyzjach wraz z publikacją szczegółowych przepisów. Sytuacja dla wszystkich jest bardzo niekomfortowa, ale niestety do czasu opublikowania przynajmniej projektu rozporządzenia, pozostajemy w sferze niepewności, jak dokładnie będą wyglądały dopuszczenia i zakazy – czytamy w komunikacie związku.

Przypomnijmy, że spośród niższych lig piłkarskich rundę wiosenną rozpoczęły już IV liga, V liga I klasa okręgowa. W najbliższy weekend zacząć grać miała A-klasa I B-klasa.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole