Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16759) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Lockdown: Informacja o rozgrywkach piłkarskich w czwartek

Dodano: 17.03.2021 18:29
Źródło: LM.pl

Dopiero w czwartek Wielkopolski ZPN ma zakomunikować decyzje związane z wprowadzonych w Polsce lockdownem. Wątpliwości dotyczą rozgrywek amatorskich.

W środę rząd ogłosił powrót restrykcji znanych z ostatnich miesięcy na terenie całego kraju. Wśród nich są te dotyczące sportu. Podobnie, jak wcześniej, z infrastruktury sportowej korzystać będą mogli wyłącznie zawodowcy. O problemach związanych z definicją sportowca-zawodowca pisaliśmy już wcześniej.

Zawodnicy z wyższych lig (Ekstraliga kobiet, III liga mężczyzn, czy II liga siatkówki) mogą spać spokojnie. Już podczas grudniowo-styczniowego lockdownu ich rozgrywki toczyły się w miarę bez przeszkód. Powracają natomiast pytania o niższe ligi. Zimą zawieszona została m.in. II liga futsalu, której do końca sezonu pozostała do rozegrania tylko jedna kolejka oraz niższe ligi piłkarskie, które wcześniej i tak pauzowały ze względu na zimową przerwę.

Wielkopolski ZPN informuje, że komunikat dotyczący rozgrywek wydany zostanie dopiero w czwartek. – Będziemy starali się błyskawicznie informować o wszystkich decyzjach wraz z publikacją szczegółowych przepisów. Sytuacja dla wszystkich jest bardzo niekomfortowa, ale niestety do czasu opublikowania przynajmniej projektu rozporządzenia, pozostajemy w sferze niepewności, jak dokładnie będą wyglądały dopuszczenia i zakazy – czytamy w komunikacie związku.

Przypomnijmy, że spośród niższych lig piłkarskich rundę wiosenną rozpoczęły już IV liga, V liga I klasa okręgowa. W najbliższy weekend zacząć grać miała A-klasa I B-klasa.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   IV liga,   V liga,   klasa okręgowa,   A-klasa,   B-klasa,   obostrzenia,   lockdown,   koronawirus,   pandemia,   Wielkopolski ZPNDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.