Skocz do zawartości
LM.plSportDecyzja Wielkopolskiego ZPN: Rozgrywki od V ligi w dół zawieszone

Decyzja Wielkopolskiego ZPN: Rozgrywki od V ligi w dół zawieszone

Dodano: , Żródło: LM.pl
Decyzja Wielkopolskiego ZPN: Rozgrywki od V ligi w dół zawieszone

Wielkopolski ZPN podjął decyzję ws. większości niższych lig. Zawieszone zostały rozgrywki od V ligi w dół. Decyzja dot. IV ligi ma zapaść w piątek.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd Wielkopolski ZPN zawiesza rozgrywki V ligi, klasy okręgowej, A-klasy i B-klasy. Zawieszenie potrwa do 9 kwietnia. – Zgodnie z takim stanem, następna kolejka rozegrana zostanie w weekend 10 / 11 kwietnia, tak jak przewidziano to w terminarzu. W przypadku przedłużania obowiązywania obostrzeń, które będą uniemożliwiały normalne prowadzenie rozgrywek, następne kolejki będą przekładane na pozostałe w dyspozycji wolne terminy – czytamy w komunikacie.

To oznacza przełożenie trzech kolejek V ligi na terminy: 3 maja, 19 maja i 27 / 28 czerwca. Dwie kolejki A-klasy rozegrane zostaną 3 czerwca i 27 / 28 czerwca. Trzy kolejki B-klasy przełożony zostaną na 3 maja, 3 czerwca i 27 / 28 czerwca.

Jednocześnie Wielkopolski ZPN zastrzega, że niewykluczone jest zakończenie sezonu bez rozegrania wszystkich kolejek, jeżeli obostrzenia zostaną przedłużone. – Wielkopolski ZPN będzie jednak czynił wszystko, by ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w możliwie najbardziej sprawiedliwy sposób, przy rozegranych w komplecie spotkaniach – zapewnia w komunikacie związek.

Nie ma natomiast jeszcze decyzji dot. IV ligi. Od wczoraj trwają konsultacje z klubami związane z tym szczeblem rozgrywek. Decyzja ma zapaść w piątek o godz. 12.00.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole