Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plWiadomościMistrzowie! KKF Automobile Torino Konin najlepszy w II lidze!

Mistrzowie! KKF Automobile Torino Konin najlepszy w II lidze!

Pięknym zwycięstwem 6:1 KKF Automobile Torino Konin przypieczętował tytuł mistrzów II ligi. Po raz pierwszy w swojej historii koninianie okazali się najlepsi w wielkopolskich rozgrywkach.

Do Rawicza na ostatni mecz II ligi KKF Automobile Torino Konin jechał jako lider tabeli z zapasem trzech punktów nad drugim KP Wooden Villa / Lucart Energy Września. Koninianie musieli zdobyć co najmniej punkt, by zagwarantować sobie mistrzostwo II ligi. Mistrzostwo, o które ocierali się już dwukrotnie w poprzednich latach, ale którego nigdy nie wywalczyli.

Spotkanie w Rawiczu rozpoczęło się od prowadzenia gości, bramkę w trzeciej minucie zdobył Mateusz Zaborski. W dziesiątej minucie Futsal jednak niespodziewanie wyrównał. Po tej bramce mecz zaczął przypominać partię szachów. Oba zespoły skupiały się mocno na defensywie, okazji bramkowych było bardzo mało. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Spotkanie otworzyło się po przerwie. Już w 22. minucie prowadzenie KKF Automobile Torino dał Krystian Andrzejczak i od tego momentu przewagę mieli już koninianie. Nawet nie wykorzystując wszystkich swoich sytuacji KKF Automobile Torino wygrał 6:1 po golach Artura Brzuśkiewicza, Mateusza Mrozińskiego, Krystiana Robaka i Przemysława Skibiszewskiego. Już kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem koninianie rozpoczęli świętowanie mistrzowskiego tytułu.

Po ostatniej sekundzie cała ławka rezerwowych wbiegła na parkiet i rozpoczęło się świętowanie. To pierwszy tytuł w historii KKF Konin i jednocześnie drugi triumf w tym sezonie, już wcześniej bowiem koniński zespół wygrał wojewódzki Puchar Polski. Drużynę Przemysława Skibiszewskiego czekają jednak kolejne emocje, mistrzostwo daje bowiem koninianom awans do barażów o I ligę. KKF Automobile Torino Konin będzie walczyć z mistrzami innych grup II ligi o wejście na szczebel centralny.

Futsal Rawicz – KKF Automobile Torino Konin 1:6 (10' Miłosz Górny – 3' Mateusz Zaborski, 22' Krystian Andrzejczak, 27' Artur Brzuśkiewicz, 35' Mateusz Mroziński, 36' Krystian Robak, 38' Przemysław Skibiszewski)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Artur Brzuśkiewicz, Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Pietrzak, Wiktor Jarabek, Krystian Robak, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Hubert Janiak, Łukasz Łajdecki.