LM.plSportIII liga. Sokół Kleczew wciąż w grze. Ważne zwycięstwo na wyjeździe

III liga. Sokół Kleczew wciąż w grze. Ważne zwycięstwo na wyjeździe

Szanse na awans do pierwszej ósemki wciąż są. Sokół Kleczew pokonał na wyjeździe Nielbie Wągrowiec 3:2 i do miejsca dającego utrzymanie po pierwszej rundzie traci dwa punkty.

To był mecz o wszystko Sokoła Kleczew – porażka w Wągrowcu wykluczyłaby kleczewian z walki o pierwszą ósemkę tabeli. Zespół Mariusza Bekasa jednak nie zawiódł i Nielbę pokonał, choć wynik do końca nie był pewny.

Jako pierwsi na prowadzenie w sobotę wyszli gospodarze, do siatki kleczewian w piątej minucie trafił Jakub Kubiński. Do przerwy jednak to Sokół prowadził 3:1. W jedenastej minucie asystę zaliczył Dominik Chromiński, a wyrównującego gola zdobył Michał Ciarkowski. W 30. minucie już sam Chromiński wpisał się na listę strzelców, uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzecią bramkę zdobył Mateusz Cegiełka po podaniu Norberta Grzelaka.

Taki wynik utrzymywał się również przez większą część drugiej połowy. Dopiero w doliczonym czasie gry straty Nielby zmniejszył Jakub Kubiński. To nie zmieniło już jednak losów meczu, Sokół zwyciężył w Wągrowcu 3:2.

Dzięki temu kleczewianie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Do ósmego miejsca zespół z Kleczewa traci obecnie dwa punkty. O wszystkim rozstrzygać będzie ostatnia kolejka pierwszej rundy. Sokół musi pokonać w przyszłą sobotę Flotę Świnoujście i liczyć na korzystne wyniki pozostałych spotkań.

Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew 2:3 (5', 90' Jakub Kubiński – 11' Michał Ciarkowski, 30' Dominik Chromiński, 34' Mateusz Cegiełka)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Norbert Grzelak (63' Mateusz Majer), Adrian Ligienza, Michał Ciarkowski (72' Wiktor Kacprzak),  Dominik Chromiński (86' Stanisław Wędzelewski), Mateusz Cegiełka (77' Maciej Adamczewski), Łukasz Zagdański.

źródło: sokol.kleczew.pl