LM.plSportII liga. Ważna wygrana rezerw Medyka, wróciły na podium

II liga. Ważna wygrana rezerw Medyka, wróciły na podium

4:3 Medyk II Konin pokonał u siebie Unifreeze Górzno. Dzięki temu zespół Roberta Kraski wrócił na podium II ligi.

W niedzielę koninianki podejmowały zajmujący trzecie miejsce zespół Unifreeze Górzno. Medyk II do podium tracił zaledwie jedno oczko. Koninianki grały więc o powrót na ligowe podium. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie komplet punktów został w Koninie.

Już pierwsza połowa pokazała, że oba zespoły będą chciały powalczyć o pełną pulę. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły przyjezdne za sprawą Oliwii Szmytkowskiej. Chwilę później wyrównała Patrycja Sikora, a na 2:1 trafiła Julia Ustarbowska. Jeszcze przed przerwę Unifreeze doprowadził do remisu, tym razem na listę strzelczyń wpisała się Agata Bała.

Po zmianie stron gole padały dalej. W 55. minucie trzecią bramkę dla rezerw Medyka zdobyła Julia Chudy. Unifreeze wyrównało w 73. minucie, gola strzeliła Patrycja Polewska. Odpowiedź medyczek była natychmiastowa, do siatki trafiła Maja Szydełko, ustalając wynik spotkania na 4:3 dla koninianek.

Dzięki wygranej Medyk II przeskoczył w tabeli Unifreeze i awansował na trzecie miejsce z dorobkiem 22 punktów.

Medyk II Konin – Unifreeze Górzno 4:3 (26' Patrycja Sikora, 34' Julia Ustarbowska, 55' Julia Chudy, 74' Maja Szydełko – 17' Oliwia Szmytkowska, 45' Agata Bała, 73' Patrycja Polewska)

Medyk II Konin: Jagoda Sapor – Wiktoria Łepska, Zuzanna Kogutek, Aniela Szewczyk (79' Gabriela Mikucka), Martyna Myślicka (46' Maja Szydełko), Klaudia Urna, Julia Ustarbowska (72' Liwia Lizik), Matylda Bujak, Patrycja Sikora, Julia Chudy (62' Kamila Wielińska), Daria Nowak.