LM.plSportU siebie bez przełamania. Gwardia pokonała Górnika jedną bramką

U siebie bez przełamania. Gwardia pokonała Górnika jedną bramką

Zaledwie jedną bramką Gwardia Koszalin pokonała Górnika Konin. Biało-niebiescy wciąż nie przełamali się i pozostają bez zwycięstwa na własnym terenie w tym sezonie.

Na sobotnie spotkanie z Gwardią koninianie wyszli w nieco zmienionym składzie. Pauzującego za kartki Marcina Pigla zastąpił w obronie Adrian Górecki. W środku pola pojawił się natomiast Kacper Robaczyński, a na ławce usiadł Michał Mikołajczak.

Mecz ustawiła strzelona w czternastej minucie przez gości bramka. Po drużynowej akcji gola dla Gwardii zanotował Dominik Szukiełowicz. Prowadzący zespół z Koszalina mógł skupić się na defensywie i rozbijaniu ataków Górnika. W pierwszej połowie gospodarze mieli swoje sytuacje, ale albo strzały bronił Dawid Skoczyk, albo brakowało wykończenia. Gwardia postraszyła jeszcze koninian w końcówce pierwszej połowy, ale dobre interwencja zanotował wtedy Maksym Wadach.

Po zmianie stron na boisku działo się już znacznie mniej. Biało-niebiescy mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało. Najgroźniejszą sytuację miał Przemysław Jurków, uderzając po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Jego strzał obronił jednak Skoczyk. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianom i Górnik Konin przegrał 0:1.

Biało-niebiescy nie przełamali więc swojej serii bez zwycięstwa na własnym stadionie. Po 21. kolejkach drużyna Marcina Muzykiewicza zajmuje 21. miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Teraz Górnika czeka dwutygodniowa przerwa. Zakończyła się bowiem pierwsza runda rozgrywek, stawka podzielona zostanie na dwie grupy, które grać będą o mistrzostwo i utrzymanie w III lidze.

W grupie spadkowej biało-niebiescy zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg, Sokołem Kleczew, Jarotą Jarocin, Bałtykiem Koszalin, Unią Janikowo, Nielbą Wągrowiec, Pomorzaninem Toruń, Unią Swarzędz, Gwardią Koszalin, Flotą Świnoujście, Gryfem Wejherowo, Chemikiem Police i Mieszkiem Gniezno. Terminarz ma być znany w najbliższych dniach.

Górnik Konin – Gwardia Koszalin 0:1 (14' Dominik Szukiełowicz)

Górnik Konin: Maksym Wadach – Iwo Nowierski (46' Michał Mikołajczak), Wojciech Mucha, Dawid Wierzba, Adrian Górecki, Piotr Mielczarek (75' Marcel Woszczyński), Miłosz Nowak, Kacper Robaczyński, Przemysław Jurków, Sebastian Milanowski (75' Maksymilian Szymczak), Marcin Rajch (87' Marcel Bilski).