Skocz do zawartości
LM.plSportRoksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie

Roksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Roksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie

Kolarze KLTC Konin w końcu doczekali się pierwszych zawodów w tym roku. Podczas I serii Pucharu Polski Juniorów Młodszych blisko medalu była Roksana Mikorska.

Inaugurację sportowej rywalizacji kolarze KLTC Konin zaplanowaną mieli na marzec, ale pandemia koronawirusa spowodowała przesunięcie zawodów. Dopiero pod koniec kwietnia na torze w Kaliszu udało się rozegrać I serię Pucharu Polski Juniorów Młodszych, będącą jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Koninianie z zawodów wrócili bez medali. Blisko podium była Roksana Mikorska, która w wyścigu na 2000 m zajęła czwarte miejsce. W omnium kolarka KLTC była ósma. Takie samo miejsce w sprincie indywidualnym zajęła Natalia Sobiech. W zawodach startowało 48 zawodniczek.

W rywalizacji panów najlepiej poradził sobie Wojciech Kuderczak, zajmując jedenaste miejsce w omnium. W tej samej konkurencji 23. był Igor Kierejewski, 28. Gabriel Klepacki, a 39. Gabriel Sędziak. W wyścigu na 2000 m najlepiej poradził sobie Sędziak, który zajął czternaste miejsce przed siedemnastym Wojciechem Kuderczakiem i 22. Igorem Kierejewskim.

Wyścigi odbywały się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych (zimno i opady deszczu). Startowała cała czołówka krajowa w tej kategorii wiekowej – mówią trenerzy KLTC Konin.

Kolejny start koninianie zaplanowany mają w najbliższą niedzielę. Wezmą wtedy udział w wyścigu szosowym w obsadzie międzynarodowej w Sobótce.

fot. KLTC Konin

Roksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole