Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17287) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Roksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie

Dodano: 30.04.2021 11:31
Źródło: LM.pl

Kolarze KLTC Konin w końcu doczekali się pierwszych zawodów w tym roku. Podczas I serii Pucharu Polski Juniorów Młodszych blisko medalu była Roksana Mikorska.

Inaugurację sportowej rywalizacji kolarze KLTC Konin zaplanowaną mieli na marzec, ale pandemia koronawirusa spowodowała przesunięcie zawodów. Dopiero pod koniec kwietnia na torze w Kaliszu udało się rozegrać I serię Pucharu Polski Juniorów Młodszych, będącą jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Koninianie z zawodów wrócili bez medali. Blisko podium była Roksana Mikorska, która w wyścigu na 2000 m zajęła czwarte miejsce. W omnium kolarka KLTC była ósma. Takie samo miejsce w sprincie indywidualnym zajęła Natalia Sobiech. W zawodach startowało 48 zawodniczek.

W rywalizacji panów najlepiej poradził sobie Wojciech Kuderczak, zajmując jedenaste miejsce w omnium. W tej samej konkurencji 23. był Igor Kierejewski, 28. Gabriel Klepacki, a 39. Gabriel Sędziak. W wyścigu na 2000 m najlepiej poradził sobie Sędziak, który zajął czternaste miejsce przed siedemnastym Wojciechem Kuderczakiem i 22. Igorem Kierejewskim.

Wyścigi odbywały się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych (zimno i opady deszczu). Startowała cała czołówka krajowa w tej kategorii wiekowej – mówią trenerzy KLTC Konin.

Kolejny start koninianie zaplanowany mają w najbliższą niedzielę. Wezmą wtedy udział w wyścigu szosowym w obsadzie międzynarodowej w Sobótce.

fot. KLTC Konin

  • Roksana Mikorska blisko medalu. KLTC po pierwszym starcie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.