Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17226) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Grała i trenowała w Medyku, została selekcjonerką reprezentacji

Dodano: 30.04.2021 12:04
Źródło: LM.pl

Nina Patalon, była piłkarka i trenerka Medyka Konin, została selekcjonerką seniorskiej reprezentacji Polski. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

W połowie marca selekcjonerem pierwszej reprezentacji Polski przestał być Miłosz Stępiński. Tymczasowo funkcję tę objęła Nina Patalon. 35-latka to była piłkarka Medyka Konin, zdobyła z nim cztery wicemistrzostwa Polski i trzy Puchary Polski. W 2011 roku została szkoleniowcem pierwszego zespołu Medyka Konin po tym, jak selekcjonerem polskiej reprezentacji został Roman Jaszczak. Funkcję tę pełniła do 2013 roku, zdobywając z konińskim klubem dwa wicemistrzostwa Polski. Do dziś jest jedyną osobą oprócz Romana Jaszczaka, która była trenerem pierwszego zespołu Medyka.

Następnie zatrudniona została w PZPN, gdzie prowadziła młodzieżowe reprezentacje. – Jestem przekonany, że to dobry moment, aby reprezentację Polski kobiet przejęła kobieta, co wpisuje się w światowy trend. Nina Patalon ma bardzo dużą wiedzę o żeńskim futbolu, zwłaszcza krajowym. Uważam, że należy dać jej szansę – mówi Zbigniew Boniek w komunikacie PZPN. – Piłka kobieca jest jednym z filarów naszej federacji w nadchodzących latach. Impuls do dalszego rozwoju da z pewnością dobra postawa reprezentacji. Naszym celem jest awans na mistrzostwa Europy w 2025 roku, chociaż oczywiście równie ważne są eliminacje mistrzostw świata, które rozpoczną się już we wrześniu.

Dziękuję Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za zaufanie i możliwość pracy z pierwszą reprezentacją Polski kobiet. To dla mnie duże wyróżnienie! Mocno wierzę w to, że dalej wspólnie będziemy rozwijać piłkę kobiecą i razem pomożemy reprezentacji wznieść się na wyższy poziom – powiedziała Nina Patalon.

fot. PZPN

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.