Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15854) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Podwodny dron pomógł znaleźć ciało zaginio ... (0)Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej p ... (0)

Giełda - co o niej warto wiedzieć?

Materiał promocyjny

Dodano: 2.05.2021 15:01

Odpowiedź na pytanie "Czy na giełdzie można tylko zyskać?" jest raczej prostą, bo na giełdzie także się traci, czyli ten portfel akcji musi dawać nam bilans dodatni, ale na poszczególnych transakcjach wychodzi się różnie, czyli raz się zyskuje, a innym razem traci. Na części transakcji wychodzi się też na zero. Jednym słowem trzeba dobrze analizować dane statystyczne i czasami się oprzeć pokusie inwestowania, bo jeśli wykres danej akcji wygląda dość niepewnie to lepiej się wstrzymać z inwestowaniem, po to by nie stracić. Dlatego też nie ma takiej jednej uniwersalnej i dobrej rady, poza tą dotyczącą wnikliwej analizy kursu danej akcji. Rada ta wydaje się być najcenniejszą, choć analizowanie giełdowych plotek to też dobry pomysł.

Czy ta jednorazowa strata jest sporym problemem?

Starta jest opcją dość często spotykaną i co najważniejsze tracą też o wiele bardziej doświadczeni inwestorzy, bo nie da się zyskiwać na każdej transakcji. Liczy się natomiast to, by pozycję "Stop risk" w przypadku tego internetowego portfela akcji ustawić tak, by strata była możliwie jak najniższą, a zysk na poziomie, który nas satysfakcjonuje. Typowa strata powinna być możliwie jak najniższą, a ewentualny zysk przewyższać ją stukrotnie. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli już tracić to jeden lub dwa grosze, a jeśli już zyskiwać to dwieście lub trzysta złotych. Jeśli tak nam wychodzi, to nawet w przypadku, w którym stracimy na dziesięciu transakcjach po groszu, a na jednej zyskamy te trzysta lub czterysta złotych, to i tak będziemy znacząco do przodu. Warto też się zastanowić nad o wiele szerszym inwestowaniem, bo z samymi akcjami bywa różnie i dlatego też jeśli sytuacja jest przez dłuższy czas niepewną, to równolegle można też inwestować w waluty, po to by pieniądze na siebie zarabiały. Natomiast na samych akcjach nie da się zarabiać cały czas i dlatego warto mieć przynajmniej jedną alternatywę jeśli chodzi o inwestowanie, bo to jest bardzo ważne. Po więcej zapraszamy na aktiendepotkostenlos.de

Nauka inwestowania to etap istotny.

Trzeba się rzecz jasna nauczyć inwestować w trybie demonstracyjnym, bo wtedy inwestuje się wirtualne środki finansowe na sytuacjach realnych, czyli uczy się inwestowania w akcje lub w surowce bez tego ryzyka. Wielu twierdzi, że ta nauka inwestowania musi potrwać minimum rok, choć nauka dwuletnia lub trzyletnia jest tą najlepszą. Natomiast to internetowe inwestowanie w akcje ogólnie przebiega dość łatwo, czyli transakcje ustawia się w kilka sekund i zazwyczaj doświadczeni inwestorzy na każdej transakcji ograniczają straty do minimum, a zyski to w ich przypadku też nie jakiś wybitnie ciekawy poziom marzeń, bo krzywa wykresu raczej nie podskoczy zbyt wysoko i właśnie dlatego nauka tej rozsądnej kalkulacji musi potrwać, po to by dana osoba była pewną tego ile w danej sytuacji może zarobić na konkretnej akcji. Na dokładkę trzeba też śledzić te plotki dotyczące akcji, którymi się inwestujemy, by w tej najciekawszej sytuacji zyskać jak najwięcej, a w tej niepewnej nie inwestować, by nie zaliczać straty za stratą. Jednym słowem same wykresy statystyk nie wszystko powiedzą nam o akcjach.

Ostrzegamy: Istnieje możliwość wysokiego ryzyka związanego z obrotem na rynkach Forex. Możliwość utraty większej ilości niż zainwestowaliśmy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:giełda,   inwestycje,   pieniądzeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.