LM.plSportV liga. Udana majówka naszych reprezentantów, cztery wygrane

V liga. Udana majówka naszych reprezentantów, cztery wygrane

Bardzo dobrze poradziły sobie zespoły z regionu konińskiego podczas poniedziałkowej kolejki V ligi. Aż cztery drużyny zdobyły komplet punktów.

Jedyną drużyną, która w poniedziałek nie grała, był SKP Słupca. Czwarty zespół ligi pauzował z powodu wycofania z rozgrywek Lwa Pogorzela. Słupczanie nie stracili jednak kontaktu z podium, z czołówki ligi zwyciężyła bowiem tylko Victoria Skarszew. To stawia SKP w dobrej sytuacji, gdy pauzować będą pozostałe drużyny z podium słupczanie będą mieli szansę wskoczenia do czołowej trójki.

SKP pomógł m.in. Polonus Kazimierz Biskupi, który w poniedziałek grał z wiceliderem z Mroczenia. Starcie z Orłem było wyrównane, ale górą byli kazimierzanie. Polonus wygrał 2:1 dzięki bramkom Krzysztofa Słowińskiego i Damiana Maciejewskiego. Kazimierzanie bez zmian zajmują dziesiąte miejsce w tabeli i mają w dorobku 34 punkty.

Grad bramek padł w starciu MKS Dąbie z Raszkowianką Raszków. W pierwszej połowie MKS dwukrotnie wychodził na prowadzenie, a goście dwukrotnie odrabiali straty. W 70. minucie to Raszkowianka prowadziła 3:2, ale fantastyczną końcówkę meczu zaliczyli piłkarze z Dąbia, strzelając cztery bramki i wygrywając ostatecznie 6:3. Dzięki temu beniaminek rozgrywek awansował na dwunaste miejsce w tabeli i zrównał się dorobkiem punktowym z KS Opatówek.

MKS wyprzedził Zjednoczonych Rychwał, którzy w poniedziałek przegrali na własnym terenie 1:4 z Vitcovią Witkowo. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Tama. Drużyna z Rychwała długi czas remisowała z przyjezdnymi, ale zdobyty w końcówce hat-trick przez Kacpra Boczkowskiego dał komplet punktów Vitcovii. Zjednoczeni zajmują obecnie trzynaste miejsce z dorobkiem 27 punktów.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się dwa zespoły walczące o utrzymanie w V lidze. Górą był GKS Sompolno, który wygrał z Tulisią Tuliszków 2:1. Decydującą bramkę strzelił w 85. minucie Bartosz Domaniecki. GKS pozostał na piętnastym miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów, a Tulisia wciąż zajmuje siedemnaste miejsce z dziesięcioma oczkami.

Kolejne mecze w najbliższy weekend. Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Zefkę Kobyla Góra, Zjednoczeni Rychwał zagrają na wyjeździe ze Stalą Pleszew, GKS Sompolno powalczą o punkty z Orłem Mroczeń, SKP Słupca podejmie Victorię Skarszew, Tulisia Tuliszków zmierzy się z Piastem Kobylin, a MKS Dąbie podejmie KS Opatówek.

Lew Pogorzela – SKP Słupca 0:3 (walkower)

Orzeł Mroczeń – Polonus Kazimierz Biskupi 1:2 (58' Bartosz Moś – 43' Krzysztof Słowiński, 59' Damian Maciejewski)

MKS Dąbie – Raszkowianka Raszków 6:3 (8' Daniel Błaszczyk, 18' Patryk Wojciechowski, 72', 90'+ Wojciech Odrowski, 75', 85' Hubert Śmiglewski – 17', 26', 70' Damian Spaleniak)

Zjednoczeni Rychwał – Vitcovia Witkowo 1:4 (45'+ Szymon Tama – 37' Tomasz Kaźmierczak, 70', 84', 87' Kacper Boczkowski).