LM.plSportWilki nadal niepokonane. W sobotę remis z Polonią Marcinki Kępno

Wilki nadal niepokonane. W sobotę remis z Polonią Marcinki Kępno

Dobre tempo, zespoły nastawione na atak i remis po końcowym gwizdku. Tak wyglądał sobotni mecz Wilków Wilczyn z Polonią Marcinkami Kępno. Było to piąte spotkanie z rzędu, w którym zespół Michała Grzywacza nie doznał porażki.

Wilki w sobotę podejmowały Polonię Marcinki Kępno, drużynę plasującą się w środku tabeli grupy spadkowej IV ligi. Mecz od pierwszych minut toczony był w bardzo dobrym tempie, ale oba zespoły nie kalkulowały, tylko starały się zdobyć komplet punktów. Pierwszą połowę lepiej zaczęli gospodarze, ale to drużyna z Kępna jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Po wybiciu piłki na połowie Wilków doszedł do niej Rafał Burzyński. W szesnastce faulował go Mateusz Majewski, a podyktowany rzut karny na gola zamienił Amadeusz Rachel

Wilczynianie jeszcze przed przerwą wyrównali. Po dograniu z prawej strony boiska piłkę próbował wybijać głową Bernard Fai Ndukong, ale umieścił piłkę we własnej siatce. Do przerwy było 1:1.

Jeżeli pierwsza połowa obfitowała w sytuacje bramkowe, to w drugiej było ich już zatrzęsienie. Znów lepiej rozpoczęli gospodarze. Świetnego prostopadłego podania Krystiana Robaka nie wykorzystał Mateusz Majewski, chwilę później w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Jacek Brezyna, a strzał z dystansu Emanuela Mikołajczyka sparował bramkarz Polonii.

W ostatnim kwadransie przycisnęli natomiast goście. Polonia Marcinki miała dwie fantastyczne okazje, ale goście fatalnie pudłowali. Sporo emocji przysporzyła jeszcze sytuacja z 85. minuty. Po uderzeniu piłki z dystansu łapać próbował ją bramkarz z Kępna. Jego niepewną interwencję chciał wykorzystać Adrian Kamiński. Napastnik Wilków przewrócił się w polu karnym, zdaniem gospodarzy – łapany przez bramkarza rywali, próbującego naprawić swój błąd. – Z mojej perspektywy ewidentny karny, z sędziego – nie wiem. Zobaczymy to na kamerze. Ewidentnie bramkarz wypuścił piłkę, złapał zawodnika – mówił po meczu trener Michał Grzywacz. Arbiter jednak jedenastki nie podyktował i mecz zakończył się remisem 1:1.

Był to piąty mecz bez porażki z rzędu Wilków Wilczyn. Zespół z Wilczyna zajmuje cały czas trzecie miejsce w grupie spadkowej IV ligi i ma teraz na koncie 41 punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, wilczynianie podejmą Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp.

Wilki Wilczyn – Polonia Marcinki Kępno 1:1 (30' Bernard Fai Ndukong – 20' Amadeusz Rachel)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak – Jacek Brezyna, Mateusz Majewski, Kamil Kwiatkowski, Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski, Krystian Robak, Emanuel Mikołajczyk (86' Adrian Kamiński), Łukasz Przebieracz, Nikodem Lipiński (66' Jakub Nowakowski), Dominik Jesiołowski (75' Kacper Raczkowski).