LM.plSportChromiński znów dał czadu, dominacja Sokoła potwierdzona

Chromiński znów dał czadu, dominacja Sokoła potwierdzona

Grupa spadkowa III ligi dla Sokoła Kleczew to wyraźnie zbyt niski poziom. Zespół Mariusza Bekasa zanotował właśnie piąte zwycięstwo z rzędu. Po raz kolejny wydatny udział miał w nim Dominik Chromiński.

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy Sokół Kleczew zdominował już grupę spadkową III ligi, to po sobotnim meczu raczej powinny one zostać rozwianie. W starciu na szczycie kleczewianie pokonali drugą w tabeli Unię Janikowo 3:1. Dwa gole i asystę na swoje konto zanotował Dominik Chromiński.

Choć końcowy rezultat jest dość jednostronny to mecz wcale taki nie był. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nawet goście – po dograniu z lewej strony boiska gola zdobył Adam Konieczny. Sokół wyrównał w 36. minucie. Podanie z prawej flanki pięknymi nożycami tuż nad ziemią zamknął Dominik Chromiński. Chwilę później powinno być 2:1. Rzut karny wywalczył Michał Ciarkowski, ale uderzenie Łukasza Zagdańskiego obronił golkiper Unii.

Snajper Sokoła zrehabilitował się w 58. minucie, wykorzystując podanie Chromińskiego i wyprowadzając kleczewian na prowadzenie. Goście odpowiedzieli strzałem z dystansu, który jednak dobrze sparował Mateusz Koliński. I to nie był jeszcze koniec emocji.

W 82. minucie, w ciągu kilkunastu sekund, dwie żółte kartki obejrzał Patryk Urbański. Pierwszą za faul, a drugą – za dyskusję. Jeżeli Unia miała jeszcze jakieś nadzieje na korzystny rezultat to rozwiały się one właśnie wtedy. Wygraną Sokoła przypieczętował w doliczonym czasie gry Chromiński. Bramkarz gości podbił zagraną piłkę, a głową akcję wykończył właśnie pomocnik kleczewian. Był to już jego osiemnasty gol w tym sezonie, przez co Chromiński został wiceliderem klasyfikacji strzelców III ligi gr. II.

Zwycięstwo Sokoła pozwoliło mu zwiększyć przewagę nad resztą stawki w grupie spadkowej. Nad drugim zespołem kleczewianie mają już cztery punkty przewagi. Kolejne spotkanie za tydzień, drużyna Mariusza Bekasa podejmie Jarotę Jarocin.

Sokół Kleczew – Unia Janikowo 3:1 (36', 90' Dominik Chromiński, 58' Łukasz Zagdański – 12' Adam Konieczny)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Mikołaj Zawistowski, Adrian Ligienza, Mateusz Cegiełka (76' Stanisław Wędzelewski), Norbert Grzelak (62' Mateusz Majer), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (80' Wiktor Kacprzak), Łukasz Zagdański.