Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportDuże nerwy w Kleczewie. Remis Sokoła po czerwonych kartkach

Duże nerwy w Kleczewie. Remis Sokoła po czerwonych kartkach

Drugi remis z rzędu zanotował Sokół Kleczew. W sobotę zespół Mariusza Bekasa podzielił się punktami z Nielbą Wągrowiec. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Marcela Koziorowskiego i Mateusza Majera.

W ramach siódmej kolejki grupy spadkowej III ligi Sokół Kleczew podejmował walczącą wciąż o utrzymanie Nielbę Wągrowiec. Spotkanie w pierwszej połowie nie zachwycało, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, sporo za to było faulów i kartek rozdawanych przez arbitra. Najbliżej zdobycia gola była Nielba, ale po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Sokoła. Gospodarze już w pierwszej połowie doznali osłabienia, z powodu kontuzji boisko opuścił Wiktor Kacprzak.

Po przerwie działo się nieco więcej, znacznie więcej na pewno było emocji. W 71. minucie goście mieli świetną okazję na wyjście na prowadzenie po prostopadłym podaniu, ale strzał rywali obronił Mateusz Koliński. Sokół odpowiedział minutę później. Najpierw piłkę po uderzeniu Mateusza Majera sparował bramkarz Nielby, ale dobitka Norberta Grzelaka trafiła już do siatki.

Goście wyrównali niemal natychmiast. Kolejne prostopadłe podanie, zaskoczona obrona Sokoła i gol byłego zawodnika kleczewskiej drużyny i najlepszego strzelca Nielby w tym sezonie – Rafała Leśniewskiego. W 80. minucie goście mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale po uderzeniu z dystansu piłka znów trafiła w poprzeczkę.

Ostatnie minuty gospodarze grali w dziewiątkę po tym, jak kolejne żółte kartki spowodowały wyeliminowanie dwóch piłkarzy Sokoła. Najpierw za faul wyleciał Marcel Koziorowski, a w doliczonym czasie gry za popchnięcie rywala – Mateusz Majer. Nielba nie zdołała jednak wykorzystać gry w przewadze i z Kleczewa wywiozła zaledwie punkt.

Drugi remis z rzędu Sokoła spowodował utratę fotela lidera grupy spadkowej przez kleczewian. Zespół Mariusza Bekasa dogoniła Kotwica Kołobrzeg. Sokół wciąż jednak ma dość bezpieczną, dziesięciopunktową przewagę nad strefą spadkową. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, kleczewianie zagrają na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Sokół Kleczew – Nielba Wągrowiec 1:1 (71' Norbert Grzelak – 74' Rafał Leśniewski)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Marcel Koziorowski, Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Mateusz Cegiełka (72' Stanisław Wędzelewski), Adrian Ligienza, Wiktor Kacprzak (26' Mateusz Majer), Dominik Chromiński, Norbert Grzelak, Łukasz Zagdański (89' Dawid Śnieg).