LM.plSportBarbarian Race 2021. Biegali w górę... skoczni narciarskiej

Barbarian Race 2021. Biegali w górę... skoczni narciarskiej

Dwóch zawodników z Konina, Maciej i Robert Serafiński, wzięło udział w pierwszym w tym sezonie biegu Barbarian Race 2021. W ramach imprezy odbyły się m.in. IV Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię.

Pierwsze zawody z cyklu Barbarian Race 2021 odbyły się w Wiśle. Na podium zmagań drużynowych stanął koninianin – Maciej Serafiński. Trasę trzynastu kilometrów z przeszkodami pokonał w czasie 1:28:30. Zawodnik z Konina był najlepszy w zespole Rajsport Active, a cała drużyna sklasyfikowana została na trzecim miejscu w gronie siedmiu zespołów. W klasyfikacji indywidualnej kat. Elite Serafiński był piąty, tracąc do lidera nieco ponad jedenaście minut.

Mimo medalu i lokaty w czołówce klasyfikacji indywidualnej Maciej Serafiński nie był zachwycony swoim występem. – Niestety to nie był mój dzień i coś nie zagrało, ale tak już w sporcie bywa i trzeba trenować dalej – podsumował swój występ na swoim profilu FB.

W Wiśle startował również Robert Serafiński, który wziął udział w odbywających się w ramach Barbarian Race IV Mistrzostwach Polski w Biegu na Skocznię. Jak sama nazwa wskazuje uczestnicy rywalizowali w nich podbiegając na... skocznię narciarską. Robert Serafiński zanotował czas 4 min. 35. sek., który dał mu 52. miejsce w klasyfikacji na 710 startujących. – Szkoda tylko trochę, że nie ma kategorii wiekowych,bo w swojej kat. 50+ zająłbym pierwsze miejsce – ocenił swój występ.