LM.plSportV liga. SKP Słupca utrzymał pozycję lidera po wielkich emocjach

V liga. SKP Słupca utrzymał pozycję lidera po wielkich emocjach

Zaległą 23. kolejkę V ligi gr. III rozegrały zespoły w minioną środę. Liderem pozostał SKP Słupca, choć zwycięstwo z GKS Rychtal okupione zostało dużymi emocjami.

Spotkanie z walczącym o miejsce na podium GKS rozpoczęło się dla słupczan dobrze, bo od bramki Michała Lorenckiego. Później na prowadzenie wyszli jednak goście, w 25. minucie wyrównać zdołał znów Lorencki, a w 47. minucie na 3:2 trafił Igor Sarnowski. Ostatnie 25 minut słupczanie grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Igor Sarnowski Piłkarz SKP miał przeszkadzać we wznowieniu gry z rzutu wolnego, choć jak informuje portal Twoja Słupca, jedynie przypadkowo został trafiony piłką. Po tej decyzji arbitra emocji nie krył szkoleniowiec SKP, który również został odesłany na trybuny.

Słupczanie dowieźli jednak korzystny dla siebie rezultat i utrzymali pozycję lidera klasyfikacji. Razem z Victorią Skarszew mają po 62 punkty, ale również – jeden mecz rozegrany od rywali mniej.

Zwycieską passę kontynuuje Polonus Kazimierz Biskupi. W środę kazimierzanie pokonali u siebie KS Opatówek 5:2. Polonus wciąż plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli, ale ma już tyle samo punktów, co ósma Astra Krotoszyn – 47.

Na dwunastym miejscu umocnił się GKS Sompolno. Zespół z powiatu konińskiego wygrał na wyjeździe z Raszkowianką Raszków 5:3. Już po pierwszej połowie GKS prowadził 4:1, po przerwie gospodarze próbowali gonić, ale musieli uznać wyższość rywali. Zespół z Sompolna ma obecnie 35 punktów na koncie.

Bez punktów weekend zakończył MKS Dąbie. Beniaminek V ligi przegrał na wyjeździe z Piastem Czekanów 1:2. Honorową bramkę dla MKS zdobył Łukasz Pamin. Drużyna z Dąbia plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

Jedną bramkę i zero punktów zdobyli też Zjednoczeni Rychwał, którzy na wyjeździe grali z Piastem Kobylin. Gola zanotował Karol Nowak, a Zjednoczeni przegrali 1:2. Zespół z Rychwała bez zmian zajmuje piętnaste miejsce w lidze z dorobkiem 27 punktów.

1:4 uległa natomiast Tulisia Tuliszków Zefce Kobyla Góra. Zespół z Tuliszkowa bez zmian plasuje się na siedemnastym miejscu w klasyfikacji z dorobkiem czternastu punktów.

Najbliższa kolejka już w ten weekend. SKP Słupca zagra na wyjeździe z Astrą Krotoszyn, Tulisia Tuliszków podejmie Polonusa Kazimierz Biskupi, Zjednoczeni Rychwał zmierzą się z MKS Dąbie, a GKS Sompolno podejmie KS Opatówek.

SKP Słupca – GKS Rychtal 3:2 (9', 25' Michał Lorencki, 47' Igor Sarnowski – 13' Krzysztof Ćwikła, 20' Andrzej Górski (sam.))

Polonus Kazimierz Biskupi – Astra Krotoszyn 5:2 (4' Fabian Sieradzki, 45'+ Damian Maciejewski, 51' Patryk Lisowski, 60', 65' Krzysztof Słowiński – 16' Łukasz Maciejewski, 85' Dominik Jezierski)

Raszkowianka Raszków – GKS Sompolno 3:5 (2', 60' Szymon Nowicki, 65' Krzysztof Walczak – 3', 62' Mikołaj Kordyl, 16' Przemysław Jankowski, 21' Filip Wieczorek, 39' Bartosz Domaniecki)

Piast Czekanów – MKS Dąbie 2:1 (36' Konrad Rusek, 90'+ Hubert Mesnerowicz – 14' Łukasz Pamin)

Piast Kobylin – Zjednoczeni Rychwał 3:1 (7', 44' Patryk Wciórka, 21' Mateusz Wachowiak – 73' Karol Nowak)

Tulisia Tuliszków – Zefka Kobyla Góra 1:4 (55' Błażej Ostry, 65', 90'+ Szymon Polowczyk, 78' Dawid Ponitka)