LM.plSportSokół bez punktów po meczu z Unią. Zdecydowały stałe fragmenty

Sokół bez punktów po meczu z Unią. Zdecydowały stałe fragmenty

1:2 przegrał Sokół Kleczew na swoim terenie z Unią Swarzędz. Kleczewian pogrążyły bramki stracone po stałych fragmentach gry.

Walcząca o utrzymanie w III lidze gr. II Unia Swarzędz przyjechała do Kleczewa bardzo zdeterminowana. Od pierwszych minut goście nie przebierali w środkach w walce z zawodnikami Sokoła, a arbiter spotkania często musiał sięgać do swojej kieszeni i temperować zapędy piłkarzy Unii żółtymi kartkami. Taka gra przyniosła jednak skutek – przez większość spotkania kleczewianie mieli spore problemy z kreowaniem sobie sytuacji pod bramką rywali.

Wynik otworzyli goście w 29. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki dobił Paweł Kowalewski. Sokół wyrównał cztery minuty później – po dograniu z rzutu wolnego celnie głową uderzył Marcel Koziorowski. Do przerwy prowadzili jednak goście, dzięki drugiej bramce zdobytej po stałym fragmencie gry. Po rzucie wolnym głową celnie uderzył Michał Niedźwiedzki. Sokół mógł odpowiedzieć w 45. minucie, ale uderzenie z rzutu wolnego Dominika Chromińskiego sparował bramkarz gości.

Chromiński po pierwszej połowie zakończył swój występ, musiał zejść z powodu kontuzji. Na boisku zastąpił go Stanisław Wędzelewski. Po zmianie stron na boisku działo się znacznie mniej. Dwie niezłe sytuacje stworzyli sobie gospodarze – najpierw strzał z woleja oddał Mateusz Cegiełka, a w 78. minucie z najbliższej odległości próbował Łukasz Zagdański. Za każdym razem jednak górą był bramkarz Unii.

Ostatecznie Sokół uległ 1:2, notując dziesiątką porażkę w sezonie. Jak na razie zespół Mariusza Bekasa utrzymał pierwsze miejsce w grupie spadkowej, ale jeżeli w czwartek Kotwica Kołobrzeg pokona Flotę Świnoujście to kleczewianie spadną na drugie miejsce. Kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę, Sokół zagra na wyjeździe z Flotą.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 1:2 (33' Marcel Koziorowski – 29' Paweł Kowalewski, 37' Michał Niedźwiedzki)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Hubert Kantorowski (70' Konrad Kobylarek), Marcel Koziorowski (46' Dawid Śnieg), Adrian Kaliszan, Wiktor Patrzykąt, Mateusz Cegiełka, Michał Ciarkowski, Adrian Ligienza, Dominik Chromiński (46' Stanisław Wędzelewski), Norbert Grzelak (76' Maciej Adamczewski), Łukasz Zagdański.