Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15744) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO

23 / 17oC

Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Kamena Rally Team po raz pierwszy w barwach Orlen Team

Dodano: 16.06.2021 11:56

Pierwsze miejsce w klasie T4 wywalczyli Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz podczas drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Po raz pierwszy startowali w barwach Orlen Team.

Kilka dni temu słupeccy rajdowcy poinformowali o rozpoczęciu współpracy z Orlen Team. Dzięki tej współpracy Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz będą mogli dalej walczyć o tytuł mistrzów Europy w rajdach terenowych, a w przyszłości – myśleć o starcie w rajdzie Dakar.

Zanim to jednak nastąpi słupczanie kontynuują swoją walkę na krajowym podwórku. W miniony weekend po raz pierwszy wystartowali w nowych barwach. W Bornym Sulinowie walczyli o punkty podczas drugiej odsłony Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Duet ze Słupcy od początku liczył się w walce o końcowe podium. W pięciu odcinkach specjalnych Kamena Rally Team rywalizował o zwycięstwo w klasie T4 z duetem Maciej Stolarski / Bartosz Dzienis. Obie ekipy na zmianę wychodziły na prowadzenie po kolejnych odsłonach rajdu. Ostatecznie górą byli jednak słupczanie, którzy wygrali w klasie T4 z przewagą 38 sekund nad drugą ekipą.

Rajd Baja Borne Sulinowo był wymagający. Nowe nieznane dla nas tereny – szybkie, wąskie, leśne sekcje bardzo przypadły nam do gustu. Dziękujemy kibicom za obecność oraz wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki – podsumowali swój występ słupczanie.

Kolejne zawody już za dwa tygodnie. Kamena Rally Team powalczy wtedy w Rajdowych Mistrzostwach Włoch.