LM.plSportMinimalna porażka Sokoła w Wejherowie. Zadecydował jeden gol

Minimalna porażka Sokoła w Wejherowie. Zadecydował jeden gol

Jedenastą porażkę w sezonie zanotował Sokół Kleczew, przegrywając w czwartek na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. O wyniku spotkania przesądził jeden gol z początku meczu.

Już w czwartek Sokół Kleczew mierzył się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Był to ostatni mecz kleczewian na obcym terenie i przedostatni mecz ogółem w tym sezonie. Po tym, jak w środę Kotwica Kołobrzeg pokonała Górnika Konin, zespół Mariusza Bekasa musiał zdobyć punkty, by powrócić na fotel lidera grupy spadkowej. Tym razem się nie udało.

W wyjściowym składzie trener Sokoła dał tym razem szansę wielu rezerwowym. Na boisku pojawili się m.in. Grzegorz Gibki, Hubert Kantorowski, Konrad Kobylarek, czy Wiktor Kacprzak. Gryf w osiemnastej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Kacpra Wiśniewskiego.

W kolejnych minutach trener Mariusz Bekas sukcesywnie wpuszczał na boisko zawodników podstawowego składu, m.in. Adriana Ligienzę, Łukasza Zagdańskiego, czy Norberta Grzelaka. Sokół miał sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać i ostatecznie przegrał 0:1.

Kleczewianie z 54 punktami zajmują obecnie drugie miejsce w grupie spadkowej. Zakończenie sezonu 26 czerwca. Sokół podejmie wtedy Chemika Police.

Gryf Wejherowo – Sokół Kleczew 1:0 (18' Kacper Wiśniewski)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Hubert Kantarowski, Mikołaj Zawistowski (70’ Norbert Grzelak), Stanisław Wędzelewski (46’ Mateusz Cegiełka), Konrad Kobylarek (35’ Adrian Ligienza), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (70’ Mateusz Majer), Wiktor Kacprzak (46’ Łukasz Zagdański).

źródło: sokol.kleczew.pl