Skocz do zawartości
LM.plSportPiłkarska kolejka: Sokół kończy sezon. Miejsca już nie zmieni

Piłkarska kolejka: Sokół kończy sezon. Miejsca już nie zmieni

Dodano: , Żródło: LM.pl
Piłkarska kolejka: Sokół kończy sezon. Miejsca już nie zmieni

Drugie miejsce w grupie spadkowej i dziesiąte w całej lidze zajmie na koniec sezonu Sokół Kleczew. Ostatnie spotkanie drużyna Mariusza Bekasa rozegra w sobotę, podejmując Chemika Police.

Sokół Kleczew już od dłuższego czasu ma zapewnione utrzymanie w III lidze, ale kleczewianie walczyli jeszcze o zwycięstwo w grupie spadkowej. Rozstrzygnięcia z ostatnich tygodni spowodowały, że najlepsza w grupie spadkowej okazała się Kotwica Kołobrzeg. Dla Sokoła wszystko już jest jasne, niezależnie od wyniku ostatniego spotkania kleczewianie zajmą na koniec sezonu drugie miejsce w grupie spadkowej i dziesiąte w tabeli całej III ligi gr. II.

Ale wciąż piłkarze Mariusza Bekasa mogą dać nieco radości swoim kibicom. W tym sezonie w Kleczewie Sokół wygrał zaledwie pięć spośród szesnastu spotkań. W sobotę będzie szansa na szósty triumf, kleczewianie podejmą bowiem Chemika Police. To spadkowicz z III ligi, przedostatnia drużyna tabeli. W pierwszym meczu obu zespołów Sokół triumfował 2:0 po golach Łukasza Zagdańskiego.

Jeśli chodzi o inne rozstrzygnięcia w grupie spadkowej to wszystko wydaje się być jasne. Jarota Jarocin ma bezpieczną przewagę nad Bałtykiem Koszalin, pierwszym zespołem, który ma opuścić ligę. Ale pojawiające się informacje o wycofaniu się z rozgrywek Bytovii Bytów i GKS Przodkowo powodują, że drużyny nawet ze strefy spadkowej będą grać do końca. Może się bowiem okazać, że spadnie ostatecznie mniej drużyn, niż to jest teraz planowane.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew a Chemikiem Police rozpocznie się w sobotę 26 czerwca o godz. 16.00 na stadionie przy al. 600-lecia 21 w Kleczewie. Po meczu odbędzie się piknik z okazji zakończenia sezonu i dziesięciolecia Sokoła w III lidze.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole