Skocz do zawartości
LM.plSportKamil Gardzielik poznał rywala. Na gali również Przemysław Kulig

Kamil Gardzielik poznał rywala. Na gali również Przemysław Kulig

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kamil Gardzielik poznał rywala. Na gali również Przemysław Kulig

Były pretendent do tytułu mistrza świata, Joel Julio, będzie rywalem Kamila Gardzielika podczas gali GIA Challengers Boxing Night w Turku. Jedną z walk na tym wydarzeniu stoczy również Przemysław Kulig.

Pojedynek Kamila Gardzielika będzie głównym wydarzeniem organizowanej 9 lipca w Turku gali GIA Challengers Boxing Night. W ostatnich dniach pięściarz z Dobrej poznał swojego rywala. Będzie nim doświadczony Joel Julio.

36-letni Kolumbijczyk karierę zawodową rozpoczął dwadzieścia lat temu. Od tego czasu stoczył 45 pojedynków. Wygrał 39 (w tym aż 33 przez nokaut), przegrał sześć. Szczyt kariery osiągnął w latach 2008 – 2010. W 2008 roku mierzył się z Ukraińcem Serhijem Dzinzirukiem o pas WBO wagi junior średniej. Przegrał wtedy decyzją sędziów. Dwa lata później zawalczył o pas WBO Interim, ulegając przed czasem Meksykaninowi Alfredo Angulo.

Karierę pierwszy raz zakończył w 2011 r. Wrócił trzy lata później na jeden pojedynek, pokonując przed czasem Victora Coronado na gali w Kolumbii. Później znów miał cztery lata przerwy. Od 2018 roku stoczył trzy walki. Wygrał jedną, a dwie ostatnie przegrał. Ostatnią – w maju tego roku w Rosji, ulegając na punkty Eduardowi Skawinskijemu.

Dla Kamila Gardzielika będzie to trzynasta zawodowa walka. Do tej pory wychowanek Copacabany Konin jest niepokonany. Po raz ostatni na ringu zaprezentował się w kwietniu, pokonując w Warszawie Tomasa Andresa Reynoso.

Na tej samej gali wystąpi również inny pięściarz z naszego regionu – Przemysław Kulig. Dla koninianina będzie to druga walka w tym roku i czwarta w zawodowej karierze. Po raz ostatni wystąpił w kwietniu w Warszawie, ulegając Michałowi Rybie.

Gala GIA Challengers Boxing Night odbędzie się w Turku 9 lipca. Transmisję oglądać będzie można w TVP Sport.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole