Skocz do zawartości
LM.plSportWielkopolski ZPN podał terminarze. Sezon rozpoczniemy 31 lipca

Wielkopolski ZPN podał terminarze. Sezon rozpoczniemy 31 lipca

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wielkopolski ZPN podał terminarze. Sezon rozpoczniemy 31 lipca

31 lipca rozpocznie się nowy sezon IV ligi. Wielkopolski ZPN zaprezentował terminarze na najbliższy sezon.

Wielkopolski ZPN zaprezentował ramowe terminarze dla prowadzonych dla siebie rozgrywek. Już ostatniego dnia lipca nowy sezon rozpocznie IV liga. Runda jesienna zakończy się 28 listopada, a do rozgrywek zespoły wrócą 5 marca. Runda wiosenna potrwa natomiast do 26 czerwca. W najbliższym sezonie w IV lidze grać będzie 20 zespołów, w kolejnym ta liczba ma być zmniejszona do osiemnastu drużyn.

Dopiero 21 sierpnia swój sezon rozpoczną V liga i klasa okręgowa. Runda jesienna również zakończy się 28 listopada. Wiosenna część rozgrywek rozpocznie się 19 marca. V liga sezon zakończy 26 czerwca, a trzy dni później odbędą się baraże o awans do IV ligi. Klasa okręgowa sezon skończy wcześniej, już 20 czerwca, a tydzień później rozegrane zostaną baraże o awans do V ligi. Na obu poziomach rozgrywek występować będzie po szesnaście zespołów w każdej grupie.

A-klasa i B-klasa wystartują 28 sierpnia. Jesień zakończą 20 listopada. Wiosną rywalizować będą od 2 kwietnia do 26 czerwca, choć w B-klasie zależeć to będzie od liczby zgłoszonych zespołów w każdej z grup.

Znane są już terminy rozgrywek Pucharu Polski. Etap strefowy, dla zespołów od V ligi w dół, rozpocznie się w weekend 14 – 15 sierpnia. Kolejne terminy to: 21 – 22 sierpnia, 1 września, 15 września, 29 września, 6 października, 13 października i 11 listopada, kiedy to odbędą się finały. Dokładnie terminarze zależeć będą od liczby zgłoszonych zespołów. Etap wojewódzki rozpocznie się 30 marca. 13 kwietnia rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, 11 maja – ćwierćfinały, 15 maja – półfinały, a 7 czerwca – finał.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole