Skocz do zawartości
LM.plSportWilki i SPS Konspol zagrają m.in. z zespołem... Wilfredo Leona!

Wilki i SPS Konspol zagrają m.in. z zespołem... Wilfredo Leona!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilki i SPS Konspol zagrają m.in. z zespołem... Wilfredo Leona!

Aż dwanaście zespołów będzie liczyć grupa pierwsza II ligi, w której w najbliższym sezonie zagrają Wilki Wilczyn i SPS Konspol Słupca. PZPS opublikował podział grup na najbliższe rozgrywki.

Nie sześć, a tylko cztery grupy II ligi siatkówki utworzone zostaną w nowym sezonie. To pomysł PZPS na podniesienie poziomu rozgrywek. Dla siatkarzy i kibiców oznacza to więcej meczów do rozegrania i oglądania. Podział na grupy jest już znany, reprezentanci naszego regionu znów będą mieli szansę rywalizować ze sobą.

Zarówno Wilki Wilczyn, jak i SPS Konspol Słupca trafili do tej samej grupy. Zagra w niej łącznie dwanaście drużyn. Osiem z nich to zespoły, które rywalizowały już ze sobą w poprzednim sezonie. Oprócz słupczan i wilczynian to: Orzeł Międzyrzecz, Stoczniowiec Gdańsk, Trefl II Gdańsk (wcześniej Trefl Lębork), Enea Energetyk Poznań i SKS Gorzów Wlkp.

Trzy kolejne ekipy to II-ligowcy z innych grup poprzedniego sezonu. Z grupy trzeciej dołączony został AZS UMK Toruń, ósma ekipa w poprzednim sezonie. Silne drużyny dołączyły z grupy czwartej. Sobieski Arena Żagań w poprzednim sezonie otarł się o I ligę. W grupie ten zespół zajął drugie miejsce, przeszedł następnie play-offy i turniej półfinałowy, a w turnieju finałowym zajął trzecie miejsce, jako jedyny zespół nie awansując do I ligi.

Trzecie miejsce w tej samej grupie zajęła Astra Nowa Sól. W play-offach ta drużyna przegrała z Sobieskim Arena Żagań, ale po bardzo zaciętych spotkaniach. Zespół z Żagania potrzebował aż pięciu meczów, by awansować dalej.

Ostatnim nowym zespołem są Anioły Toruń. I to również może być kandydat do awansu. To nowa drużyna na mapie siatkówki, jej współwłaścicielem jest... Wilfredo Leon. Celem już w pierwszym sezonie ma być awans do I ligi, torunianie muszą więc być brani pod uwagę jako jeden z faworytów do czołowych miejsc w grupie.

Terminarz nowego sezonu nie jest jeszcze znany.

Czytaj więcej na temat:
siatkówka, II liga, Wilki Wilczyn, SPS Słupca
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole