Skocz do zawartości
LM.plSportGórnik Konin wznowił treningi. Muzykiewcz zostaje na dłużej

Górnik Konin wznowił treningi. Muzykiewcz zostaje na dłużej

Dodano:
Górnik Konin wznowił treningi. Muzykiewcz zostaje na dłużej

W poniedziałek Górnik Konin wznowił treningi po niecałym miesiącu od zakończenia poprzedniego sezonu. Do nowych rozgrywek wystartuje już nie w III lidze, a klasę niżej.

Nie oznacza to jednak jakiegoś wielkiego dramatu. Na taki scenariusz wszyscy przygotowywali się od kilku miesięcy. Teraz trzeba tylko lub aż oswoić się z nową rzeczywistością i postarać się zbudować zespół, który będzie groźny dla całej ligowej stawki.

Łatwo nie będzie, ale nie jest to niemożliwe. Wczoraj w pierwszych zajęciach wzięło udział 24 zawodników, których przydatność oceni sztab szkoleniowy. Wiadomo, że skoro wielu piłkarzy odeszło, tak muszą pojawić się nowi. Na razie nie ma co mówić o konkretnych personaliach, natomiast być może dojdzie do kilku powrotów. Rozmowy trwają, a o ich zakończeniu klub poinformuje w stosownym czasie.

Dobrą wiadomością jest z pewnością ta, że nadal pierwszych szkoleniowcem będzie Marcin Muzykiewicz, a jego asystentem – Krzysztof Gadomski.

Pierwszy sparing zaplanowano na jutro, a zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Dmowskiego. Początek meczu z IV-to ligową Notecianką Pakość o godzinie 18:30. Kolejnymi rywalami podczas meczów towarzyskich będą: Stal Pleszew (V liga, najbliższa sobota, stadion przy ul. Dmowskiego), Warta Sieradz (IV liga, środa 21.07., stadion przy ul. Dmowskiego), Ner Poddębice (IV liga, sobota 24.07., stadion przy ulicy Podwale), i na koniec przygotowań – Akademia Piłkarska Reissa (V liga, wtorek 27.07., stadion przy ulicy Dmowskiego).

A jeżeli ktoś czuje, że mógłby pomóc Górnikowi, i ma do tego odpowiednie kwalifikacje, to klub poszukuje trenerów oraz asystentów do pracy z dziećmi i młodzieżą. W tej sprawie trzeba się zgłaszać bezpośrednio do biało-niebieskich. Więcej informacji także na stronie www. gornikkonin.com.pl.

Foto archiwum

Górnik Konin wznowił treningi. Muzykiewcz zostaje na dłużej
Czytaj więcej na temat:
Górnik Konin, Konin, przygotowania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole