LM.plSportSparing. Górnik Konin - Notecianka Pakość 0:3. Trudny początek

Sparing. Górnik Konin - Notecianka Pakość 0:3. Trudny początek

W pierwszym sparingi podczas letnich przygotowań Górnik Konin uległ beniaminkowi IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej, Noteciance Pakość.

Mecz na boisku przy ulicy Dmowskiego lepiej rozpoczęli goście. Już w 10. minucie prowadzenie Noteciance dał zawodnik testowany, a asystotwał Norbert Rościszewski. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Przemysław Strzesak. Biało-niebiescy w dniu wczorajszym nie byli dobrze dysponowani, co skrzętnie wykorzystywali rywale. Kilka minut później asystę Łukasza Gryglewicza wykorzystał Norbert Rościszewski i było już 0:3.

Piłkarze Górnika próbowali odrobić straty, ale ich wysiłki szły na marne. Tym bardziej, że po faulu Przemysława Strzesaka gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Do przerwy, a także po niej wynik już się nie zmienił. Zresztą i zmienić się nie mógł, gdyż jak wiadomo, z naturą się nie wygra. W trakcie meczu nad Koniniem przeszła gwałtowna burza i arbiter zadecydował o zakończeniu spotkania.

Pierwszy mecz kontrolny zatem został przegrany, ale już w sobotę na biało-niebieskich czeka kolejny rywal. Tym razem do Konina zawita V-to ligowa Stal Pleszew.

Górnik Konin - Notecianka Pakość 0:3 (10' zaw. testowany, 21' Przemysław Strzesak, 26' Norbert Rościszewski)