Skocz do zawartości
LM.plSportFutsal. Zmiany w II lidze. KKF czekają większe wyzwania?

Futsal. Zmiany w II lidze. KKF czekają większe wyzwania?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Futsal. Zmiany w II lidze. KKF czekają większe wyzwania?

Choć KKF Automobile Torino Konin w zeszłym sezonie nie wywalczył awansu do I ligi, w najbliższych rozgrywkach może grać z o wiele bardziej wymagającymi rywalami. Wszystko przez reorganizację II ligi.

Cztery makroregiony mają powstać w najbliższym sezonie w ramach II ligi futsalu, a ligi wojewódzkie mają być rozgrywane pod szyldem III lig. To decyzje podjęte przez Komisję Futsalu i Piłki Plażowej PZPN. W ramach reorganizacji powstać mają cztery międzywojewódzkie grupy II ligi, w których zagrają najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu. Wielkopolskie zespoły rywalizować mają z drużynami z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Prawo do gry w najbliższym sezonie otrzymają dwie najlepsze wielkopolskiego drużyny zeszłego sezonu: KKF Automobile Torino Konin i KP Wooden Villa / Lucart Energy Września. Rywalizacja w II lidze zapowiada się bardzo interesująco. Konińscy futsaliści w grupie mogliby grać m.in. ze spadkowiczem z I ligi Futsalem Szczecin, czy rezerwami ekstraklasowego AZS UG Gdańsk. Ponadto w II lidze wystąpić mogą: Pogoń Połczyn-Zdrój, AZS UMK Toruń, Unisław Team i Korona Cedry Małe.

Oficjalnego terminarza rozgrywek jeszcze nie ma. Sezon ruszy najprawdopodobniej w październiku.

fot. P. Tylman

Czytaj więcej na temat:futsal, II liga, KKF Konin, reorganizacja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole