Skocz do zawartości
LM.plSportV liga jednak bez Zjednoczonych. Nie skorzystali z możliwości gry

V liga jednak bez Zjednoczonych. Nie skorzystali z możliwości gry

Dodano: , Żródło: LM.pl
V liga jednak bez Zjednoczonych. Nie skorzystali z możliwości gry

Zjednoczeni Rychwał najbliższy sezon spędzą jednak w klasie okręgowej. Klub z regionu konińskiego nie skorzystał z możliwości gry w V lidze.

Zeszły sezon zakończył się dla Zjednoczonych Rychwał spadkiem z V ligi. Po weryfikacji zgłoszeń do rozgrywek Wielkopolski ZPN poinformował o utrzymaniu się zespołu z regionu konińskiego. Wydawało się więc, że Zjednoczeni będą nadal grać w V lidze. We wtorek klub z Rychwała poinformował, że jednak najbliższy sezon występować będzie w klasie okręgowej.

Decyzja podyktowana została zbyt wielkimi finansami, które klub musiałby wyłożyć na dalsze funkcjonowanie w Red Box V Lidze – czytamy w komunikacie. – Na ten moment, ważniejsza jest dla nas sytuacja w klubie, dbanie o zawodników i przetrwanie ciężkich chwil.

To oznacza, że w najbliższym sezonie w V lidze grać będzie zaledwie dwóch reprezentantów regionu konińskiego. Polonus Kazimierz Biskupi wywalczył utrzymanie w rozgrywkach w zeszłym sezonie, a Polanin Strzałkowo zwyciężył w barażach o awans do V ligi. Oba zespoły rywalizować będą w grupie drugiej z zespołami w powiatu poznańskiego, gnieźnieńskiego, Grodziska Wlkp., wolsztyńskiego i nowotomyskiego.

fot. Zjednoczeni Rychwał

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole