LM.plSportPuchar Polski w Szachach. Brązowy medal Kamila Szadkowskiego

Puchar Polski w Szachach. Brązowy medal Kamila Szadkowskiego

Dwunastu szachistów UKS Smecz Konin, Hetmana Konin i Gambitu Ślesin rywalizowało w miniony weekend w Pucharze Polski w Szachach. Brązowy medal w kat. szachów szybkich wywalczył zawodnik i trener UKS Smecz Konin Kamil Szadkowski.

Puchar Polski w Szachach rozgrywany był w Opolu. W ramach zawodów odbyły się dwa turnieje – oprócz zmagań w szachach klasycznych zawodnicy mogli zmierzyć się również w turnieju szachów szybkich. I właśnie w tej szybszej formule świetnie poradził sobie Kamil Szadkowski, zawodnik i trener UKS Smecz Konin. W trzynastu rundach koninianin zanotował dziesięć zwycięstw i trzy porażki. 30 zdobytych punktów pozwoliło mu zająć trzecie miejsce i wywalczyć brązowy medal.

W tym samym turnieju szesnaste miejsce zajął Sławomir Smagalski (Hetman Konin), 38. był Marcin Steczek (Hetman Konin), 63. Andrzej Świątnicki (Hetman Konin), 64. Krzysztof Szadkowski (UKS Smecz Konin), 78. Alan Kopczyński (Gambit Ślesin), 91. Jarosław Smagalski (Hetman Konin), 96. Robert Majdecki (Gambit Ślesin), 115. Dominik Melerowicz (Gambit Ślesin), 197. Kacper Szaszkowski (Gambit Ślesin), 198. Jan Łoś (Gambit Ślesin), a 213. Mikołaj Majdecki (Gambit Ślesin).

Wysoko szachiści z regionu plasowali się również w turnieju szachów klasycznych. O krok od awansu do finałów byli Kamil Szadkowski i Marcin Steczek. Koninianie uplasowali się kolejno na piętnastym i szesnastym miejscu. 35. był Krzysztof Szadkowski, 41. Andrzej Świątnicki, 80. Jarosław Smagalski, 96. Sławomir Smagalski, 110. Alan Kopczyński, 138. Robert Majdecki, 139. Dominik Melerowicz, 184. Jan Łoś, 236. Kacper Szaszkowski, a 238. Mikołaj Majdecki.