LM.plSportSokół Kleczew testuje i remisuje. 1:1 z wicemistrzem IV ligi

Sokół Kleczew testuje i remisuje. 1:1 z wicemistrzem IV ligi

Pięciu zawodników testował Sokół Kleczew podczas środowego sparingu z IV-ligową Włocławią Włocławek. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, gola dla kleczewian zdobył Adrian Kaliszan.

W środowym sparingu Sokół Kleczew podejmował Włocławię Włocławek. To aktualny wicemistrz IV ligi gr. kujawsko-pomorskiej. W zeszłym sezonie włocławianie do końca bili się o awans do III ligi, przegrywając go ostatecznie z Zawiszą Bydgoszcz. – To doświadczony, dobry zespół. Kultura gry była na wysokim poziomie – oceniał rywala trener kleczewian Mariusz Bekas.

Spotkanie nie obfitowało w sytuacje bramkowe, co zresztą naturalne na tym etapie przygotowań. – Jestem zadowolony z tempa meczu. Jesteśmy na mini-obozie, trenujemy w tym tygodniu po dwa razy dziennie, więc to zmęczenie jest już widoczne. Było fajnych parę momentów, wykorzystaliśmy swój atut w postaci stałych fragmentów gry. Szkoda, że w drugiej połowie nie udało nam się utrzymać wyniku, ani strzelić – mówił szkoleniowiec Sokoła.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Biegańskiego głową wykorzystał Adrian Kaliszan. Włocłavia wyrównała w 68. minucie, też po rzucie rożnym. Chwilę wcześniej Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, ale strzał Mateusza Majera po prostopadłym podaniu obronił golkiper gości. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podczas sparingu Sokół testował pięciu zawodników: bramkarza, prawego obrońcę, prawego pomocnika, i dwóch napastników. W składzie pojawił się też Iwo Nowierski, który zeszły sezon spędził w Górniku Konin. Jak podkreśla trener Mariusz Bekas, proces budowania drużyny wciąż trwa. – Nie jest jeszcze nic zamknięte. Przyglądamy się w szczególności młodzieżowcom. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji – deklaruje szkoleniowiec Sokoła. Kleczewski klub ma skupiać się głównie na szukaniu napastników, zawodników lewonożnych oraz młodzieżoców.

Kolejny sparing Sokół rozegra w najbliższą sobotę. O godz. 16.00 podejmować będzie II-ligowy KKS 1925 Kalisz.

Sokół Kleczew – Włocłavia Włocławek 1:1 (27' Adrian Kaliszan)

Sokół Kleczew: zawodnik testowany – Wiktor Patrzykąt (46' zawodnik testowany), Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Tomasz Ceglewski (63' Dawid Szygenda), Marcel Koziorowski (46' Sebastian Śmiałek), Tomasz Kowalczuk (63' Iwo Nowierski), Krzysztof Biegański (46' Mateusz Majer), Krzysztof Kołodziej, Mateusz Molewski (46' zawodnik testowany), zawodnik testowany (46' zawodnik testowany).