LM.plSportPuchar Polski. Mikorska ze złotem, wysoko też panowie

Puchar Polski. Mikorska ze złotem, wysoko też panowie

Pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym w kat. juniorka młodsza zdobyła Roksana Mikorska, zawodniczka KLTC Konin. Dobrze pojechali również panowie, plasując się w pierwszej dziesiątce.

Puchar Polski rozgrywany był w Pabianicach. W kat. juniorek młodszych wystartowało siedem zawodniczek. Miały do pokonania trasę liczącą siedem kilometrów. Najszybciej, w czasie 11:17,6 zrobiła to kolarka KLTC Konin Roksana Mikorska, zdobywając tym samym złoty medal. Drugą na mecie zawodniczkę Społem Łódź wyprzedziła zaledwie o 0,53 sek.

Bardzo dobrze spisali się też juniorzy młodsi KLTC Konin. W gronie 30 zawodników uplasowali się w czołowej dziesiątce. Piąty był Gabriel Sędziak, któremu do podium zabrakło niecałe osiem sekund. Szóste miejsce wywalczył Igor Kierejewski, a dziewiąty był Gabriel Klepacki.