LM.plSportSKP Słupca po ostatnim sparingu. Porażka z ligowym rywalem

SKP Słupca po ostatnim sparingu. Porażka z ligowym rywalem

1:3 przegrał SKP Słupca swój ostatni letni mecz kontrolny. Na własnym terenie słupczanie mierzyli się z ligowym rywalem Koroną Piaski.

Korona, podobnie jak SKP, to tegoroczny beniaminek IV ligi. Awans na szczebel wojewódzki zespół z Piasków uzyskał dzięki wywalczonemu mistrzostwu V ligi gr. II. W sobotę w Słupcy to Korona była lepsza, a o zwycięstwie gości zadecydowała bardzo dobra pierwsza połowa.

Już do przerwy zespół przyjezdnych prowadził 2:0. Dwukrotnie do siatki słupczan trafił Piotr Sarbinowski. Po zmianie stron Korona dołożyła trzecią bramkę autorstwa Dawida Cubala, a dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Igor Sarnowski. SKP przegrał 1:3.

Był to trzeci i ostatni mecz kontrolny zespołu Mirosława Kwaśnego podczas letniego okresu przygotowawczego. Wcześniej słupczanie pokonali 4:2 Victorię Września i 4:0 LKS Gołuchów. Już w przyszły weekend start nowego sezonu IV ligi. SKP Słupca podejmie Wilki Wilczyn.

SKP Słupca – Korona Piaski 1:3 (Igor Sarnowski – Piotr Sarbinowski x2, Dawid Cubal)