Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plSportWygrana Medyka POLOmarket na koniec litewskiego zgrupowania

Wygrana Medyka POLOmarket na koniec litewskiego zgrupowania

Drugi w przeciągu kilku dni sparing z zaprzyjaźnioną Gitrną Universitetas Szawle rozegrał dzisiaj Medyk POLOmarket Konin. Po środowym remisie dzisiaj konińska drużyna wygrała 2:1.

W porównaniu z poprzednim meczem w wyjściowym składzie zamiast Jagody Sapor w bramce Medyka zobaczyliśmy Oliwię Szymczak. Wynik już w drugiej minucie otworzyła Stephanie Zuniga, dla której był to drugi gol w drugim kolejnym meczu w nowych barwach.

Rywalki skutecznie zdołały odpowiedzieć dopiero po przerwie, jedną z akcji finalizując za sprawą 17-sto letniej litewskiej napastniczki Rimante Jonusaite.

Medyk nie zamierzał tego tak zostawić i w 69. minucie Anna Gawrońska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, którego Medyk nie oddał już do końca.

Dzisiejszy mecz był podsumowaniem zgrupowania na Litwie, z której koninianki wracają do Polski i dalej będą trenować już na własnych obiektach. Następny sparing drużyna Romana Jaszczaka rozegra z czeskim FK Pardubice na stadionie przy ulicy Podwale w najbliższą sobotę.

Gintra Universitetas Szawle – Medyk POLOmarket Konin 1:2 (57' Rimante Jonusaite – 2' Stephanie Zuniga-Herrera, 69' Anna Gawrońska)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Oliwia Szymczak – Alexis Castellano-Mugica, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Dominika Koleničková, Anna Gawrońska, Androniki Michalopoulou, Stephanie Zuniga-Herrera.