Skocz do zawartości
LM.plSportŁukasz Kujawa: „Nie stawiamy sobie celów. Zobaczymy, co ugramy”

Łukasz Kujawa: „Nie stawiamy sobie celów. Zobaczymy, co ugramy”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Łukasz Kujawa: „Nie stawiamy sobie celów. Zobaczymy, co ugramy”

Obaj trenerzy po meczu Olimpii Koło z Górnikiem Konin podkreślali, że było to ciężkie spotkanie. – Mecz derbowy to mecz derbowy. Chcieliśmy po prostu wygrać i się udało – oceniał Łukasz Kujawa, szkoleniowiec Olimpii.

Górnik Konin, choć spadkowicz z III ligi, w Kole wcale nie był faworytem. – Mecz bardzo ciężki. Zespół z Koła bardzo dobrze zorganizowany, zdeterminowany, grający wysokim pressingiem. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli mało miejsca na grę w piłkę i tak było – mówił już po końcowym gwizdku trener Marcin Muzykiewicz. – Udało nam się zremisować 0:0 w pierwszej połowie. Olimpia miała swoje sytuacje, my rzadziej gościliśmy pod ich bramką. Mówiliśmy sobie, żeby najpierw zabezpieczyć defensywę, a później szukać szans w ofensywie. W drugiej połowie niestety straciliśmy dwie bramki. Olimpia wygrała zasłużenie, była lepszym zespołem. Nam pozostaje dalej zgrywać ten zespół.

Podobnie mecz oceniał trener kolan Łukasz Kujawa. – Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie. Górnik to Górnik. Wiemy, że mieli kłopoty kadrowe, ale mecz derbowy to mecz derbowy. Chcieliśmy po prostu wygrać i się udało.

Olimpia Koło w tym sezonie wygląda na całkiem silny zespół. Kolanie zanotowali bardzo dobrą końcówkę zeszłego sezonu, latem jeszcze się wzmocnili, co daje podstawy, by upatrywać w nich solidną drużynę środka tabeli. Trener Łukasz Kujawa tonuje jednak nastroje. – Nie stawiamy sobie celów, chcemy z meczu na mecz zdobywać punkty. A co ugramy to zobaczymy. Na pewno wiemy, co mamy w zespole.

Spotkanie z Górnikiem było dla kolan pierwszym z serii ciężkich. – W pierwszych pięciu kolejkach trafiliśmy czterech spadkowiczów. Więc na pewno nie będzie łatwo. Ale fajna liga, fajne zespoły, można powalczyć – zapowiada szkoleniowiec Olimpii.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole