Skocz do zawartości
LM.plSportJak w ciekawy sposób spędzić weekend w Gdańsku?

Jak w ciekawy sposób spędzić weekend w Gdańsku?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak w ciekawy sposób spędzić weekend w Gdańsku?

Jedną z najbardziej wyjątkowych perełek pomorza jest Gdańsk, którego niebywały klimat, liczne zabytki, piękne piaszczyste plaże i urzekające zakątki gwarantują, że weekend tutaj musi się udać. Bez względu na to jak lubisz spędzać swój wolny czas, znajdziesz w Gdańsku wiele atrakcji, które sprawią, że zarówno w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi, z ukochaną osobą lub w pojedynkę spędzisz czas w sposób wyjątkowy. Co ciekawego można porabiać w tej niezwykłej stolicy pomorza? Mamy dla Ciebie kilka wyjątkowo interesujących propozycji!

Po pierwsze – spacerowanie po mieście w poszukiwaniu niezwykłości

Jedną z klasycznych form weekendowego wypoczynku jest spacerowanie i zwiedzanie zakątków miasta. Gdańsk należy do metropolii, które wręcz zachęcają do eksploracji najróżniejszych jej zakamarków, przez co każdy znajdzie wśród nich coś wyjątkowego dla siebie. Główne miasto z bezlikiem kultowych zabytków jak Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, ratusz, Wielka Zbrojownia, Bramy: Żuraw, Złota, Zielona i Wyżynna, czy Złota Kamienica to tylko namiastka tego co warto tutaj zobaczyć z bliska. Przechadzki ulicą Mariacką lub Długim Pobrzeżem, aromatyczna kawa w jednej z lokalnych kawiarenek, pyszny obiad w klimatycznych restauracyjkach, a może zakupy w cudnych sklepikach pełnych wyrobów rękodzielniczych i bursztynu? Każdy znajdzie coś w sam raz!

Po drugie – widoki zapierające dech

Jeżeli standardowe zwiedzanie Cię nudzi, może czas pochodzić z głową w chmurach? Gdańsk oferuje cały szereg punktów widokowych – koronę starego miasta, skąd możesz podziwiać piękno lokalnych uroków z góry. Odwiedź najwyższe miejsca Wieży Ratusza Głównego Miasta, Wieży Kościoła św. Katarzyny, Wieży Bazyliki Mariackiej, Wieży Więziennej Muzeum Bursztynu, Góry Gradowej – Centrum Hewelianum, Wieży Twierdzy Wisłoujście, Wieży Przyrodników Muzeum Archeologicznego oraz Latarni Morskiej w Nowym Porcie i poznaj Gdańsk z zupełnie nowej strony. Miłośnicy nietypowego odkrywania miasta powinni skorzystać także z koła widokowego AmberSky, z którego wypatrzeć można Stocznię, Stadion, Starówkę, wzgórza morenowe i Hel!

Po trzecie – bez plaży ani rusz!

Plaże gdańskiej części Trójmiasta to wyjątkowo przyjemne lokalizacje, idealne na leniuchowanie, ale i aktywny wypoczynek. Jelitkowo, Stogi, Sobieszewo, Orle czy Brzeźno z pięknym molo to miejsca, w które warto udać się podczas weekendowej wizyty w mieście. Poza złocistym piaskiem, przyjemnym szumem fal i urzekającymi lasami sosnowymi, wybrzeże pozwala na uprawianie wielu sportów, w tym siatkówki, kitesurfingu i wielu innych. Aktywny wypoczynek w zachwycającej Zatoce Gdańskiej masz gwarantowany!

Po czwarte - sprawdź swoja przyszłość

Gdańsk ma bardzo długie tradycje wróżbiarskie. Wróżki w tym mieście już od dawna cieszą się dużą renomą. Nawet dla czystej ciekawości warto odwiedzić jedną tutejszych wróżek, czasem można spotkać wróżkę na Długim Targu lub w okolicach starego miasta. Być może dowiesz się czy czeka Cię ciekawa podróż lub awans w pracy. Wróżka Gdańsk - dla jednych to mit dla innych ciekawa rozrywka. Są jednak osoby, które cenią sobie ich wróżby. Astrologia lub tarot, a nawet wróżenie z dłoni - wróżki z Gdańska wykorzystują wiele technik przepowiadania przyszłości. Nie wydaj tylko fortuny i uważaj - wróżba to tylko wskazówki, a nie dosłowny drogowskaz dla twojego życia.

Po piąte – szaleństwa sobotniej nocy

Każde miasto ma swoje wyjątkowe i niepowtarzalne życie nocne, które warto w przypadku Gdańska rozpocząć od zwiedzenia Murale Gdańsk Zaspa, gdzie od 1997 roku regularnie na ścianach dawnych PRL-owskich bloków powstają nietuzinkowe dzieła, kreowane przez artystów z kraju i zagranicy. Niezwykłe tematy poruszane przez twórców, różnorodność technik artystycznych i niecodzienne interpretacje zachwycają i wprowadzają w wyjątkowy nastrój. Na wieczorną imprezę lub kolację w gronie przyjaciół warto wybrać się na ulice Elektryków, gdzie wśród licznych kawiarni, klubów i wydarzeń, każdy znajdzie ciekawą opcję dla siebie. Industrialny klimat dzielnicy sprawia, że miejsce to zyskało niezwykła popularność i stanowi modną lokalizację imprezową na mapie miasta. Można poczuć tutaj wyraźny klimat i niepowtarzalną atmosferę Gdańska.

Czytaj więcej na temat:
wakacje, gdańsk, trójmiasto
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole